Category: Авионски

Анталија – Кападокија 30.10-06.11.2022

Анталија – Кападокија  Земја на феномени со лет од Софија 30/10/2022  06/11/2022 Пред милиони години, во зората на човечката цивилизација се појавила земјата на «самовилските бајки» и стотици пирамиди во централното Анталиско подрачје – земја со еден од најневообичаените пејзажи во светот. Откријте ги  заедно со нас неповторливите историски места: убавината  на Кападокија и турската…
Read more

КАПАДОКИЈА 21-25.10.2022

КАПАДОКИЈА 21-25.10.2022 Организирана група со авион од Скопје (Turkish Airlines) Посетете ја волшебната Кападокија, монденско туристичко место кое порано било нарекувано „земја на самовилите“. Ова место чие име на персиски значи „Земја на убави коњи“ е познато и по многубројните прекрасни долини, кањони и фантастично обликуваните камења, кои својот облик го добиле како резултат на…
Read more

СИЦИЛИЈА 22.10-25.10.2022

СИЦИЛИЈА е најголемиот остров во Средоземното Море и еден од 20-те региони на Италија. Тој е еден од петте италијански автономни региони и официјално се нарекува Регион Сицилијана и нејзин главен град е Палермо. Сицилија е во центарот на Средоземно Море, јужно од италијанскиот полуостров во континентална Европа, од кој е одвоена со тесниот теснец Месина.…
Read more

БУДИМПЕШТА 23.10-26.10 2022

БУДИМПЕШТА 23 ОКТОМВРИ Убавицата на Дунав  Авион  / 4 дена / 3 ноќевања Градот од двете страни на величествениот Дунав, град со богато архитектонско и историско наследство, нуди неспоредлива комбинација на култура, одлична кујна и термални бањи …Од едната страна  Будим, со термалните бањи од отоманската ера, во подножјето на спектакуларниот рид Гелерт, кралската палата и црквата…
Read more

РИМ 30.10-03.11.2022

РИМ 30 ОКТОМВРИ Авион / 4 дена / 3 ноќевања Рим, не бил изграден во еден ден – и ќе ви треба повеќе од еден ден да го доживеете овој безвременски град . Вистински колаж на плоштади, пазари на отворено и неверојатни историски локалитети. Скоро 3.000 години глобално влијателна уметност, архитектура и култура… Античките рушевини,…
Read more

ЛИСАБОН И ПОРТО 21.10-26.10.2022

ЛИСАБОН и ПОРТО Бисерите на Португалија Авион/ 6 дена/ 5 ноќевања       21. Октомври (Петок) СКОПЈЕ – ИСТАНБУЛ            – ПОРТО                     Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 07:15 часот. Полетување за Истанбул во 08:45 и пристигнување во 11:15 часот. Полетување во 12:15 и пристигнување во Порто во 15:10 часот. Трансфер до хотелот…
Read more