април 22, 2024

ВЕНЕЦИЈА-01.05-05.05.2024

1 ден   01.05.2024 СКОПЈЕ:                                       Состанок на групата во 11.30 ч на паркингот спроти спортски центар Борис Трајковски (кај пералните). Поаѓање во 12.00ч. Се патува преку грaничниот премин Табановце, Србија, Хрватска, Словенија.…

Read More
април 20, 2024

Италија-велигден

Уживајте долж Италија во едни од најпосакуваните дестинации кои ги имате на листата за посета. Доживејте незаборавни искуства со тимот на HoliYaY Травел. Рим - Вечниот град, каде што модерното…

Read More
април 16, 2024

Чао Италија

Чао Италија 3НП (Помпеја-Неапол-Рим-Ватикан-Тиволи-Пиза) - Велигден €299,00 Рим – Срцето на Италија, град на седум рида, најголем и најброен град во Италија... според легендата основан од Ромул и Рем во…

Read More
април 15, 2024

ОРМОС ПАНАГИАС

Програма на патувањето: 03.05.2024 (петок) Скопје – Ормос Панагиас  Состанок на групата на паркингот кај спортската сала Борис Трајковски (кај пералните) 03.30 часот. Поаѓање кон Грција во 04.00 часот. Патувањето…

Read More
април 13, 2024

 Неос Пантелеимонас 03.05-06.05.2024

 Неос Пантелеимонас (Со посета на Катерини, Метеори и Палео Пантелеимон) Термин : 03 – 06 Мај 2024   Прв ден: 03.05.2024 (Петок) Тргнување на групата во 06:30 од Скопје и 07:00 часот…

Read More
април 12, 2024

Темишвар,Сибиу,Арад 02.05-06.05.2024

ВЕЛИГДЕН ВО ТЕМИШВАР, СИБИУ и АРАД Темишвар е трет по големина град во Романија и во оваа година (2023-та) е прогласен за град на културата во Европа под мотото ,,Нека…

Read More
април 11, 2024

Ормос Панагиас-Хотел Angelina (ex. Angelos)** 03.05-06.05.2024

Велигден 3 ноќи Ормос Панагиас-Хотел Angelina (ex. Angelos)** Програма на патувањето: 03.05.2024 (петок) Скопје – Ормос Панагиас  Состанок на групата на паркингот кај спортската сала Борис Трајковски (кај пералните) 03.30…

Read More
април 8, 2024

Сараево 02.05- 06.05.2024

САРАЕВО СО ПОСЕТА НА ТЕРМАЛНА РИВИЕРА- МОСТАР (КОЊИЦ -БУНКЕРОТ НА ТИТО,ТУНЕЛ РАВНО,ЈАБЛАНИЦА) ПРОМО ЦЕНА 109 евра / 6760 денари до 15.04.2024 РЕДОВНА ЦЕНА НА АРАЖМАНОТ: 120 евра / 7.500 денари…

Read More
април 8, 2024

Истанбул 02.05.2024- 06.05.2024 

02.05.2024- 06.05.2024  Промо цена 119 евра (7,380ден.) за уплата до 15.04.2024 Редовна цена: 139 евра (8,620 ден.) Посетата на Истанбул не е само обична посета на еден град, тоа е…

Read More
април 3, 2024

Хотел Мурите Велигден- 03.05-06.05.2024

Хотел Мурите 4 * Велигден  Понудата е валидна за престој 02.05-06.05.2024   Вид на сместување 2 ноќевања / All Inclusive 3 ноќевања / All Inclusive 4 ноќевања / All Inclusive Зграда АЗАЛИА                             Двокреветна…

Read More
март 27, 2024

Јужна Италија 02.05-07.05.2024

АЛБЕРОБЕЛО–НЕАПОЛ–АМАЛФИ–ПОЗИТАНО-САЛЕРНО–ПОМПЕА–МАТЕРА Цела Италија плени со својот шарм и убавина, но југот е посебен, токму затоа ние ве носиме таму. Зарем не заслужува секоја жена да патува за 8-ми Март за…

Read More