април 22, 2024

ВЕНЕЦИЈА-01.05-05.05.2024

1 ден   01.05.2024 СКОПЈЕ:                                       Состанок на групата во 11.30 ч на паркингот спроти спортски центар Борис Трајковски (кај пералните). Поаѓање во 12.00ч. Се патува преку грaничниот премин Табановце, Србија, Хрватска, Словенија.…

Read More
април 20, 2024

Италија-велигден

Уживајте долж Италија во едни од најпосакуваните дестинации кои ги имате на листата за посета. Доживејте незаборавни искуства со тимот на HoliYaY Травел. Рим - Вечниот град, каде што модерното…

Read More
април 18, 2024

Iberostar Slavija 5* Veligden

Специјална Промоција IBEROSTAR SLAVIJA 5* BUDVA Период на престој: 18.04.2024 - 30.04.2024 Промо цена: 58€ по лице на ден на база Полупансион 1 дете до 11,99 години ГРАТИС 2-ро дете до 11,99 години 50% попуст 3-ро возрасно…

Read More
април 17, 2024

MONA ZLATIBOR VELIGDEN

Опкружен со прекрасна борова шума, во строгиот центар на Златибор - се наоѓа хотелот Златибор Мона. Златибор е планински туристички центар и планинско одморалиште, 700-1500м надморска височина, во југозападна Србија,…

Read More
април 16, 2024

Чао Италија

Чао Италија 3НП (Помпеја-Неапол-Рим-Ватикан-Тиволи-Пиза) - Велигден €299,00 Рим – Срцето на Италија, град на седум рида, најголем и најброен град во Италија... според легендата основан од Ромул и Рем во…

Read More
април 15, 2024

ОРМОС ПАНАГИАС

Програма на патувањето: 03.05.2024 (петок) Скопје – Ормос Панагиас  Состанок на групата на паркингот кај спортската сала Борис Трајковски (кај пералните) 03.30 часот. Поаѓање кон Грција во 04.00 часот. Патувањето…

Read More
април 13, 2024

Miraggio Thermal Spa Resort 5* Paliouri

Специјална понуда од Miraggio Thermal Spa Resort 5* ВЕЛИГДЕН во Mirragio Thermal and Spa 5* 10% попуст за уплата до 01.05.2024 Период на престој 04.05-06.05.2024 Цена по лице за пакет 2 ноќи Тип…

Read More
април 13, 2024

 Неос Пантелеимонас 03.05-06.05.2024

 Неос Пантелеимонас (Со посета на Катерини, Метеори и Палео Пантелеимон) Термин : 03 – 06 Мај 2024   Прв ден: 03.05.2024 (Петок) Тргнување на групата во 06:30 од Скопје и 07:00 часот…

Read More
април 12, 2024

Темишвар,Сибиу,Арад 02.05-06.05.2024

ВЕЛИГДЕН ВО ТЕМИШВАР, СИБИУ и АРАД Темишвар е трет по големина град во Романија и во оваа година (2023-та) е прогласен за град на културата во Европа под мотото ,,Нека…

Read More
април 11, 2024

Ормос Панагиас-Хотел Angelina (ex. Angelos)** 03.05-06.05.2024

Велигден 3 ноќи Ормос Панагиас-Хотел Angelina (ex. Angelos)** Програма на патувањето: 03.05.2024 (петок) Скопје – Ормос Панагиас  Состанок на групата на паркингот кај спортската сала Борис Трајковски (кај пералните) 03.30…

Read More
април 11, 2024

Сицилија 25.05-30.05.2024

СИЦИЛИЈА Авион/ 6 дена/ 5 ноќевања     Сицилија е најголем остров во Медитеранот кој географски и припаѓа на Италија, но, во културолошка смисла е земја сама за себе, со…

Read More