Осум добри причини зошто да го посетите Бодрум

Осум добри причини зошто да го посетите Бодрум

Осум добри причини зошто да го посетите Бодрум Бодрум го нуди најдоброто од двата света бидејќи додека денот се фокусира на сонцето, морето и песокот, ноќното време е оживува забавата – ноќниот живот во Бодрум е една од најдобрите во Турција. Oсум добри причини за да го посетите Бодрум ова лето со „Зулу Травел”. Бодрум…

Се што треба да знаете пред да патувате на Малдиви

Се што треба да знаете пред да патувате на Малдиви

КОГА ДА ПАТУВАМЕ НА МАЛДИВИ  На Малдиви  можете да патувате во текот на сите четири сезони и нема период што не препорачуваме да го посетите. Малдивите немаат типична сезона на дождови и се погодни за посета во текот на целата година. Можни се краткотрајни врнежи  во текот на целата година, но траат околу петнаесет минути…

12 најдобри Хотели  на all  inclusive  во Хургада

12 најдобри Хотели  на all  inclusive  во Хургада

12 најдобри Хотели  на all  inclusive  во Хургада За опуштеност на  плажа, владее долгиот дел од крајбрежјето на Хургада. . Ноември до февруари е висока сезона овде, кога северноевропските семејства се собираат овде за доза на зимско сонце, иако пролетта и есента се исто така одлични времиња за да се придружите на овој дел од…

Хургада – одмор за трагачи по адреналин и авантури

Хургада – одмор за трагачи по адреналин и авантури

АФРИКА, АТРАКЦИИ, ПЛАЖИ Од нуркање на егзотични локации во Црвено Море и пливање со делфини до пустински авантури, сафари и вечера со Бедуините – Хургада е создадена за трагачите по адреналин и вљубениците во активен и авантуристички одмор. Овој туристички египетски рај има толку многу да понуди па може да ви се случи да не…

Каде да престојувате  во Пукет, Тајланд – нашите 10 омилени плажи и хотели
|

Каде да престојувате во Пукет, Тајланд – нашите 10 омилени плажи и хотели

Тајланд Тајланд, или Кралството Тајланд како што е неговото официјално име, е голема земја во средината на југоисточна Азија. Земјата е благословена со тропска и топла клима и многу острови со прекрасни плажи. Туризмот е најголемиот и најважен сектор во економијата на земјата. Бидејќи тие имаат туризам толку многу децении, тоа е прилично лесна земја…

Зошто Златибор е идеална дестинација за патување во лето ?

Зошто Златибор е идеална дестинација за патување во лето ?

Зошто Златибор е идеална дестинација за патување во лето ? Златибор е кралска планина Доколку сакате да избегате од секојдневието и летната топлина тогаш Златиобр е идалното место за Вас. Oваа исклучителна планина oправдано се смета за носител на српскиот туризам , бидејќи изобилува со содржини кои се прилагодени на секое годишно време и секоја…

Најдоброто од Истанбул: Нашиот водич и совети за патување

Најдоброто од Истанбул: Нашиот водич и совети за патување

  Наполеон еднаш рекол: „Да беше светот Држава, Истанбул ќе беше главен град!“. Значи, она што го поттикна Наполеон да го каже тоа, тоа може лесно да се објасни е со уникатната локација на Истанбул што се наоѓа на двата континента Азија и Европа. Длабоко во Истанбул содржи богата култура и безвременски историски вредности. Истанбул…

Каде да престојувате во Миконос – Најдобри области и хотели

Каде да престојувате во Миконос – Најдобри области и хотели

Каде да престојувате   во Миконос: Најдобри области и хотели Чистата убавина на Миконос е доволно добра причина некој да го стави островот високо на својата листа. Гламурозно, убаво и диво, не е изненадување што стана крајната дестинација за одмор за патниците ширум светот; на крајот на краиштата, кој може да каже „не“ на силна сончева светлина, кристално…

7 причини за патување во Занзибар

7 причини за патување во Занзибар

7 причини за патување во Занзибар Занзибар, остров со посебен карактер, историја и неверојатна природна убавина, најмногу се наоѓа на листата на желби на повеќето туристи. Овој живописен остров е вистински скриен скапоцен камен и многу повисок од дестинацијата само за капење и уживање на плажа. Доколку го изберете Занзибар како дестинација за одмор, ќе…

Доминиканска Република 10 ТОП атракции

Доминиканска Република 10 ТОП атракции

Доминиканска Република 10 ТОП атракции Совршените плажи со разгледници, луксузните хотели и солидната туристичка инфраструктура се она што ја прави Доминиканската Република да привлече многу туристи. Разновидната географија која се протега од бујни шуми и планини, до полупустински области, е исто така уникатно искуство за оние кои сакаат повеќе од одмор на плажа. Хотелите на…

ТОП 10 ХОТЕЛИ ВО СЕЈШЕЛИ

ТОП 10 ХОТЕЛИ ВО СЕЈШЕЛИ

Топ 10 хотели на Сејшелите 1.Kempinski Seychelles Resort Baie Lazare ☆☆☆☆☆ Ocena : 8,8% Lokacija : Baie Lazare, Mahe Хотел од познатиот синџир Кемпински, сместен на мирниот јужен дел од островот Махе, директно на плажа. Сите удобности на хотелот гарантираат релаксирачки одмор и уживање во елегантната атмосфера на комплексот. Се наоѓа во пространиот залив Баи Лазаре, опкружен…