март 13, 2024

Akti 4* Ouranoupolis

HOTEL AKTI 4**** OURANOUPOLIS   УРАНОПОЛИС – небесниот град, божествен пејсаж, ги комбинира планинските и морските убавини, ветува незаборавни одмори, особено за патниците кои бараат релаксација, далеку од стресот на градот.Опкружен…

Read More
декември 19, 2023

Eagles Palace 5*

Eagles Palace се наоѓа во живописното село Уранополис, на третиот и најшармантен полуостров Халкидики во северна Грција. Тоа е прекрасна и недопрена област, со неверојатни кристално чисти сини води и долги…

Read More
ноември 21, 2023

Mount Athos Resort 5*

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 29.02.2024 15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА ПОМЕЃУ 22.11 И 30.11.2023 ДОПОЛНИТЕЛНИ 5 % ПОПУСТ

Read More
ноември 17, 2023

Aristoteles Holiday Resort & Spa 4*, Ouranopolis

ЛОКАЦИЈА: Овој прекрасен хотелски комплекс се наоѓа на многу живописна локација, на само неколку минути возење од Света Гора и нејзините манастири, на околу 3 километри од традиционалното грчко рибарско…

Read More
ноември 17, 2023

Hotel Akrathos Beach***

Akrathos Beach hotel 4* се наоѓа на третиот крак на Халкидики, Атос на само 1,8 км од Уранополи и границата со Св. Гора. Изграден е во стилот кој што асоцира…

Read More
ноември 17, 2023

Xenios Theoxenia**** Ouranoupoli

Локација: 2,5км од Уранополис, 120 км од Солун. Хотелот е на 30 м од плажа Капацитет: 136 соби и 16 свити Услуга: полупансион, All inclusive Хотелски содржини: ресторан, таверна, мини бар, бар на плажа,…

Read More