април 11, 2024

Сицилија 25.05-30.05.2024

СИЦИЛИЈА Авион/ 6 дена/ 5 ноќевања     Сицилија е најголем остров во Медитеранот кој географски и припаѓа на Италија, но, во културолошка смисла е земја сама за себе, со…

Read More
април 4, 2024

Полска 30.04-06.05.2024

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 999 евра (61.950 денари) 30.04- 06.05.2024 30 Април | Авион 7 дена Краков, Вроцлав Лоѓ и Варшава 30. Април (Вторник) СКОПЈЕ - ВАРШАВА - КРАКОВ Состанок на…

Read More
март 26, 2024

Рим 19.05-22.05 2024

РИМ 19.05 -22.05.2024 Вечниот град -  РИМ   Авион / 4 дена / 3 ноќевања   Рим, не бил изграден во еден ден – и ќе ви треба повеќе од еден ден да…

Read More
март 23, 2024

Париз 23.05-28.05.2024

ПАРИЗ ТЕРМИН 23 ТИ МАЈ     ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО: 6 дена / 5 ноќевања 23.Мај (Четврток) СКОПЈЕ – ПАРИЗ Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 11:10 часот.…

Read More
март 15, 2024

Малта 28.04-01.05.2024

Медитеранскиот Бисер - МАЛТА                                4 Дена / 3 ноќевања / Авион  Малтешките острови, опишани како…

Read More
март 12, 2024

Барселона 30.04-03.05.202

Б А Р С Е Л О Н А Авион/ 4 дена/ 3 ноќевања 30 април                             СКОПЈЕ – Тирана – БАРСЕЛОНА Состанок на групата во Скопје во 10.00 часот. Трансфер до аеродромот во Тирана. Полетување за Барселона во 19.50 и…

Read More
март 8, 2024

Баскија 01.05-06.05.2024

БАСКИЈА БИЛБАО - ГЕРНИКА – ВИТОРИА ГАСТЕИЗ – ПАМПЛОНА - САН СЕБАСТИЈАН Гордо сместена на крајниот север на Шпанија, на брегот на Атлантскиот Океан и во близина на границата со…

Read More
февруари 28, 2024

Истанбул 02.05-05.05.2024

02.мај (четвротк) СКОПЈЕ - ИСТАНБУЛ Состанок на групата на Скопски аеродром во 09:50 часот. Поаѓање за Истанбул во 11:50 часот. Пристигнување во Истанбул во 14:15 часот. Панорамски разглед на градот:…

Read More
февруари 27, 2024

Кападокија 01.05-05.05.2024

Кападокија - Магија и мистика / Велигден АВИОН €539,00 Монументален компекс на чудесна убавина од 6 век п.н.е, во бел камен и бел вулкански пепел познат како “туф”, кој цели…

Read More
февруари 26, 2024

Бали 18.05-26.05.2024

UBUD 19.05.2024 - 22.05.2024 (3 ноќи)  // SEMINYAK 22.05.2024  26.05.2024 (4 ноќи) Бали нуди богатство на искуства, прекрасни плажи со кристално чиста вода, бујни оризови полиња и разни културни традиции.…

Read More
февруари 24, 2024

Јужна Италија 06.04-09.04.2024

   Наполи - Амалфи - Позитано - Салерно -  Капри и Анакапри - Помпеа  1 ДЕН 06.04.2024  (Скопје – Софија – Помпеа - Наполи) Поѓање во 7 часот од Скопје за Софија, состанок на групата од…

Read More