Вила Spiros Agios Nikitas Lefkada
| | | |

Вила Spiros Agios Nikitas Lefkada

Вила Спирос – Агиос Никитас, Лефкада Вила Спирос – Агиос Никитас, Лефкада Лефкада е остров на Јонскиот Архипелаг, кој се наоѓа јужно од Крф и североисточно од Кефалонија, а со континенталниот дел на Грција е поврзана со подвижен мост. Островот со причина го нарекуваат островот на бојата: белата боја на карпите, школките и песокта по кои го добила и…

Вила Armonia Agios Nikitas Lefkada
| | |

Вила Armonia Agios Nikitas Lefkada

Вила  Армониа Б кат се наоѓа на околу 2 км од познатата плажа Катизма и 1км од Агиос Никитас. Располага со студија и апартмани во кои можат да се сместат 2-4 лица. Нуди приватен паркинг, интернет и рецепција. Има одлична локација за обиколка на плажите на западниот брег. Најблиската самопослуга и пекара се на 1…

Вила Porto Fino Nikiana
| | |

Вила Porto Fino Nikiana

Вила Порто Фино А кат сe наоѓа на главниот пат одалечена околу 30 метри од најблиската песочна плажа. Во близина на вилата има пекара, супермаркет и неколку таверни. Вилата има 12 комплетно реновирани студија за 3 лица кои имаат 1 брачен кревет и еден единечен кревет. Сите студија се опремени со кујна, клима (со доплата…

Вила Afroditi Nidri
| | |

Вила Afroditi Nidri

Лефкада е прекрасен остров на јонско море, идеален за активен одмор, со премногу плажи, заливи и островчиња за истражување. Вилата Afroditi се наоѓа во самиот центар на Нидри, најголемиот и најпознатиот туристички град на островот. Сместен е во залив опкружен со мали островчиња и пристаниште од каде можете да одите на најразлични крстарења околу островот….