Kastro Maistro 3*-LEFKADA

април 5, 2024

 

KASTRO MAISTRO 3* LEFKADA

Castro Maistro е група на неодамна изградени апартмани лоцирани во областа Agios Ioannis, на 1,5 km од градот Лефкас и 600 m од интересната плажа на Agios Ioannis, која се наоѓа на неверојатно 3 km околу заливот. Апартманите Castro Maistro се наоѓаат во подножјето на планината и сите апартмани имаат панорамски поглед на море. На многу кратко растојание (600 метри) се наоѓа песочната плажа Agios Ioannis (која ја има добиено наградата сино знаме). Градот Лефкада е оддалечен 1500 метри од селото Маистро. Плажата Agios Ioannis се смета за една од најдобрите дестинации во Европа за сурфање. Сместувањето вклучува студија и апартмани. Castro Maistro може да прими 2-8 гости во зависност од видот на собата.

Линк од хотелот >>> https://www.maistro.gr/

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2024 40% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 10.06 ДО 14.06.2024
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2024 20% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 15.06 do 24.06.2024

KASTRO MAISTRO 3* LEFKADA
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
10 10.06-20.06
16.09-23.09
21.06-10.07
04.09-15.09
11.07-25.07
21.08*03.09
26.07-20.08
Deluxe Studio 32 41 50 61
Трето лице 22 22 22 22
1 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 год. 17 17 17 17
Apartment 39 50 67 84
Трето лице 22 22 22 22
Четврто лице 22 22 22 22
1 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 год. 17 17 17 17
2 дете од 2-11.99 год. 17 17 17 17
Минимум престој 1 3 5 5
Stayover tax 3 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
Cancelled 8-14 days before check-in 50% of total amount
Cancelled 1-7 days before check-in 70% of total amount
Non show 100% of total amount
Early departure 100% of total amount

  • Локација: