Viceroy Hotel 5* Kopaonik

јануари 15, 2024

Viceroy Hotel 5*, Kopaonik 8 ми Март сопствен превоз

Линк од хотел https://www.viceroyhotelsandresorts.com/rs/serbia

Нов луксузен хотел отворен во јуни 2021 година инспириран од локалната планинска архитектура. Располага со 119 соби и директен пристап до скијачките патеки што докажува дека е можно да се доживее врвот на модерниот луксуз во нескротлива природа.
Во центарот на планинскиот и скијачкиот центар Копаоник, на местото на поранешниот хотел Југобанка.
Копаоник е наречен „Планина на Сонцето“ и може да се пофали со скоро 200 сончеви денови годишно, што обезбедува прекрасни услови во текот на целата година.
Сместен во Копаоник, Вицерој Хотел располага со ресторан, фитнес центар, бар и директен пристап до скијачкиот центар. Овој хотел со 5 * нуди бесплатен WiFi, 24-часа рецепција и услуга во соба. Гостите можат да користат услуга за консиерж и багаж на лице место.
Сите соби имаат работна маса, ТВ со рамен екран и приватна бања. Единиците на Вицерој Копаоник Србија имаат клима уред и гардероба.
Гостите можат да уживаат во појадок, ручек и вечера во ресторанот Mountain Kitchen, а лесни закуски и коктели во Пике ски барот.
Ски центарот Копаоник се наоѓа на неколку чекори од хотелот. Најблискиот аеродром е Меѓународниот аеродром во Приштина на 80 километри од Копаоник
Во склоп на хотелот достапен е приватен паркинг
Содржини 2 базени, СПА Центар, ресторан, фитнес центар, собна послуга, паркинг, апарат за припрема кафе/чај во сите соби, бар, многу добар појадок

Термин 06.03-10.03.2024

Цените се по соба од ден 

Тип на Соба Бесплатно откажување до 7 дена пред термин Без право на откажување
King Room – 2 лица 290€ 269€
Double Queen Room – 2 возрасни + 1 дете до 11,99 години 320€ 299€

 

Минимум престој 3 ноќи

Во цената е вклучено:
– Ноќевање со појадок;
– Wi-Fi низ цел хотел;
– Неограничено користење на Фитес Центар;
– Користење на Спа Центар со закажан термин;
– Oтворен базен со џакузи со топла вода;
– Детско Катче – 1 час Бесплатно;
– Кафе и чај во соба – секојдневна допуна;

Во цената не е вклучено:
– Туристичка Такса 1,20€ по лице на ден;
– Подземна гаража 25€ по кола на ден;
– Доплата за вечера 30€ по лице на ден, деца до 11,99 години 15€ по лице на ден;