Category: Јонски брег

Вила Сирагаст Врахос

Вила Сирагаст Врахос Вила Сирагаст(нова вила, втора година во употреба) на 30-40 м. од плажа, комфорни студиа: 1/2, 1/3 (за две возрасни и едно дете или три возрасни), и 1/2+2 студиа (за две возрасни и две деца), и 1/2+2 апартмани-мазонетки (за 4 возрасни лица-две лица во дневна, две лица на спрат-одделна соба) Во студијата: опремени кујни,…
Read more

Вила Фиоре Парга

Вила Фиоре, Парга, Јонско море Парга е град чии корени се протегаат до античкиот период, но била и под силно влијание на западната цивилизација и култура. Опкружен со различни култури, на мал простор, на Епирскиот Полуостров на Јонско море, никна градче со свој единствен и својствен шарм. Посетителите на Парга ќе бидат импресионирани од зеленилото, околните планини…
Read more

Вила Велисариос Врахос

Вила Велисариос – Врахос, Јонско Море   Вила Велирасиос се наоѓа во Врахос  на помалку од 50 метри оддалеченост од плажа. Вилата е изолирана од бука, опкружена е со зеленило,и преполн двор со цвеќиња и дрва. Велисариос е една од постарите сместувачки капацитети во Врахос. Собите се двокреветни со две единечни легла плус едно легло…
Read more

Парга пакет аранжман

ПАРГА Парга, летувалишт каде секој ќе најде нешто за себе, две прекрасни градски плажи, шетелиште долж плажите и градското пристаниште, во непосредна билизина златната песочна плажа Валтос…. мали калдрмести улички со распослани продавници за сувенири, облека и секако гиро… по многубројните скали до старата градска тврдина од XIV век… А за авантуристите избор на целодневни…
Read more

Врахос пакет аранжмани

ВРАХОС ВРАХОС БИЧ – на околу 30км од Парга (околу 30км), сместен на преубава, два километри долга плажа, ви овозможува прекрасен одмор на тиркизното Јонско море. Изобилува со таверни, и рибни ресторани сместени по убавото шеталиште покрај море. Врахос секако ќе ви понуди преубав одмор во едно мало, мирно место богато со борова шума имаслинови…
Read more