Бали 18.05-26.05.2024

bali-zulu-travel-agency
февруари 26, 2024

Понуда за Бали -Индонезија

 

UBUD 19.05.2024 – 22.05.2024 (3 ноќевања) + SEMINYAK 22.05.2024 – 26.05.2024 (4 ноќевања)

Бали е единствен, Бали е неспоредлив. Не постои друго место како Бали на овој свет. Магичен спој на култура, луѓе, природа, активности, временски услови, кулинарски задоволства, ноќен живот и прекрасно сместување. Бали е многу повеќе од плажа, сонце и забава. Бали има прекрасни животни од светска класа, семејни паркови и паркови за атракција, неверојатна природа, традиционални села, морски животи, фасцинантни храмови.

Seminyak е еден модерен град кој се протега покрај најубавата плажа на Бали Seminyak Beach, која е позната како плажата на сурферите. Тој е преполн со некои од најдобрите и најпознатите ресторани на Бали, додека неколку од неговите улички се истакнати како дестинации за јадење кои мора да се посетат. Доколку сакате да се подновите со модерни шик рачно изработени облеки, имате огромен избор на мали бутици, токму во центарот на овој град. Искористете го овој тропски рај, така што ќе уживате покрај бескрајниот океан и прекрасното зајдисонце на Бали во еден од разните тренди beach барови со коктел во рака. Кога станува збор за забава, Seminyak е правиот избор. Тука ќе најдете мешавина од стилски барови и ноќни клубови од светска класа. Potato Head Beach Club и Ku De Ta се едни од најистакнатите клубови за забава. Тие нудат неверојатен поглед на океанот, фантастична музика и одлична атмосфера која е совршена за ден кој преоѓа во ноќна забава.

Ubud е посебно место на Бали, затоа што неговата култура и стил се поинакви од било кое друго место на светот. Познат по ракотворбите, бујните зелени тропски џунгли, оризови полиња, хинду храмови и светилишта, престојот во Убуд ќе ви го покаже најавтентичниот дел од Бали на најдобар можен начин.

ХОТЕЛИ

• Seminyak – Grand Mercure Bali Seminyak 5* (4 ноќевања со појадок)

Grand Mercure Bali Seminyak е современо бегство кое ги пречекува туристите на топло и пријателско Бали. Се наоѓа на само 200 метри од плажата Double Six и Legian Beach. Хотелот е опремен со 269 добро дизајнирани соби и апартмани, целодневен ресторан за јадење и 3 прекрасни отворени базени со бар покрај базен.

• Ubud – Anandadara Ubud Resort & Spa 4* (3 ноќевања со појадок)

Сместен во срцето на Тегалаланг, AnandaDara Ubud Resort & Spa е доказ за беспрекорната интеграција на елегантен дизајн и природната убавина на Бали. Експертно изработен од познатиот балиски архитект Мијога, одморалиштето е хармоничен спој на традиционални балиски елементи и модерни удобности. Опкружен со бујни оризови полиња и прецизно уредени градини, AnandaDara ги поканува гостите на спокојно одморалиште што ја доловува суштината на шармот на Бали.

 

ДЕТАЛИ ЗА ЛЕТ

18.05.2024 -СКОПЈЕ (20:20) – ИСТАНБУЛ (22:55) 


19.05.2024 
-ИСТАНБУЛ (01:55) – БАЛИ (19:15 – локално време)

26.05.2024 
-БАЛИ (21:20) – ИСТАНБУЛ (05:00 + 1– локално време)

27.05.2024 
-ИСТАНБУЛ (07:25) – СКОПЈЕ (07:50 – локално време)

ПРОГРАМА

18.05.2024 – Состанок на групата 3 часа пред лет на аеродромот во Скопје и полетување за Истанбул во 20:20. Пристигнување во Истанбул 22:55. Пауза до летот за Бали.

19.05.2024 – Лет за Бали во 01:55 и пристигнување во 19:15 локално време. Check- in во хотел во Убуд.

20.05.2024 – Појадок. Посета на Lempuyang Temple, Trita Ganga Palace и Gembleng Waterfall. Враќање во хотел во попладневните часови. Слободно време.

21.05.2024 – Појадок. Посета на Ulun Danu, Handara Gate и Banyumala Waterfall. Враќање во хотел во попладневните часови. Слободно време.

22.05.2024 – Појадок. Тргнување према Семињак. Попатно ги посетуваме Alas Harum и Monkey Forest. Пристигнување во попладневните часови во Семињак.

Check-in во хотелот.

23.05.2024 – Појадок. Слободно време во Семињак. Предлог за Beach Bars: Luna Beach Club, Potato Head Beach Club, Finns Beach Club (погледнете подоле).

24.05.2024 – Појадок. Слободно време во Семињак. Предлог за Beach Bars: Savaya Bali, Rock Bar, El Kabron Bali (погледнете подоле).

25.05.2024 – Појадок. Слободно време во Семињак.

26.05.2024 – По појадокот Check-out од хотел и слободно време до трансфер до аеродром. Полетување во 21:20ч. Локално време

27.05.2024 – Пристигнување во Истанбул во 05:00 и лет за Скопје во 07:25. Пристигнување во Скопје во 07:50.

ФАКУЛТАТИВНИ ТУРИ

Heavenly East Bali Tour:

 • LEMPUYANG TEMPLE – https://www.lempuyangtemple.com/
 • TIRTA GANGGA PALACE – https://www.lempuyangtemple.com/blog/bali-tirta-gangga- water-palace.html
 • GEMBLENG WATERFALL – https://passportandstamps.com/gembleng-waterfall-bali/

  Bedugul Tour:

 • ULUN DANU – https://www.indonesia.travel/gb/en/destinations/bali-nusa-tenggara/bali/ ulun-danu-beratan
 • HANDARA GATE – https://www.lempuyangtemple.com/blog/bali-handara-gate.html

• BANYUMALA WATERFALL – https://somethingoffreedom.com/banyumala-twin- waterfall/

The Swing & Monkey Tour

 • ALAS HARUM – https://alasharum.com/
 • MONKEY FOREST – https://monkeyforestubud.com/

  BEACH CLUBS

 • LUNA BEACH CLUB – https://www.instagram.com/lunabeachclubbali? igsh=MWxxc255emR4bGhnNw%3D%3D
 • POTATO HEAD BEACH CLUB – https://www.instagram.com/potatoheadbali/
 • FINNS BEACH CLUB – https://www.instagram.com/finnsbeachclub/
 • SAVAYA BALI – https://www.instagram.com/savayabali/
 • ROCK BAR – https://www.instagram.com/rockbarbali?igsh=dTB1eXZtZW13cTdl
 • EL KABRON BALI – https://www.instagram.com/elkabronbali? igsh=MTZ6b3hkZmdnNXljdg%3D%3D

  ЦЕНА за едно лице: 1666 евра

 

 • Во цената е вклучено:

  • –  Авионски билет на релација Скопје – Истанбул – Денпасар – Истанбул – Скопје со Turkish Airlines со вклучен багаж
  • –  Хотелско Сместување со појадок
  • –  Трансфери
  • –  Факултативни тури опишани во програмата

   Во цената не е вклучено:
   – Туристичка виза за Бали – 130 евра

  • – Патничко Осигурување

.