Category: Автобуски

Пролом Бања – 11ти Октомври

Пролом Бања – 11ти Октомври 2021 Програма на патување:   1. ДЕН 09.10.2021(САБОТА) СКОПЈЕ-ПРОЛОМ БАЊА   Состанок на групата во раните утрински часови и поаѓање за Србија. Патувањето се одвива преку граничниот премин Табановце со кратки паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Пролом Бања околу пладне и сместување во хотел. Ручек. Слободно…
Read more

Лутра Едипсос 11ти Октомври 

Лутра Едипсос 11ти Октомври Програма на патување: 1. Ден 08.10 (петок)  СКОПЈЕ – ЛУТРА ЕДИПСОС Состанок на групата на паркингот кај Хотел ВИП спроти саем во 00.30 часот. Поаѓање за Евија во 01.00 часот. Патувањето се одвива преку граничниот премин Богородица – Евзони со кратки паузи за одмор и обавување на царински формалности. Во утринските часови пристигнување местото Глифа. Качување…
Read more

ЗЛАТИБОР ЗА 11–ТИ ОКТОМВРИ

ЗЛАТИБОР ЗА 11–ТИ ОКТОМВРИ Хостелот Вила Софија се наоѓа во близина од скијачкиот центар Обудојевиша, 400 метри од автобуската станица во Златибор. Во непосредна близина има ресторани, продавници, угостителство, бањи …Она што Вила Софија го нуди е мир, удобност, приватност и љубезност на персоналот во оваа прекрасна воздушна бања.   ЦЕНА ПО ЛИЦЕ 89 ЕВРА Златибор…
Read more

Формула 1 – Истанбул

Формула 1 – Истанбул  Термин 07-11 Октомври 1 ДЕН 07.10.2021 четврток СКОПЈЕ-ИСТАНБУЛ Состанок на групата во 18:30 часот. Поаѓање во 19:00 часот. Ноќно возење преку Р.Бугарија, со попатни паузи за одмор и царински формалности. 2 ДЕН 08.10.2021 петок ИСТАНБУЛ – ИСТАНБУЛ ПАРК Ф1 ПАТЕКА – ИСТАНБУЛ Пристигнување во Истанбул во утринските часови. По пристигнувањето во…
Read more

Фетије 11 ОКТОМВРИ

11. Октомври во Фетије 11.Октомври во Турција – Фетије ДИДИМ-МИЛЕТ-ФЕТИЈЕ-КАЈАКОЈ-ОЛУДЕНИЗ-САРИМСАКЛИ (08.10.2021 – 15.10.2021) Не, тоа не се Хаваите или некоја слична дестинација на која би се сетиле кога ќе ја видите нереално тиркизната боја на морето…Ве водиме во градот со многу сонце и неверојатно богатсво на споменици на културата…На официјално најубавата плажа на Медитеранот-Олудениз или…
Read more

Кападокија со Анкара 3ПП +1НПП – Магија и мистика 11-ти Октомври

Кападокија со Анкара 3ПП +1НПП – Магија и мистика 11-ти Октомври   ЗАБЕЛЕШКА Задолжителен сертификат за вакцинација, ПЦР  или Антиген тест за влез во Турција. Патуваме безбедно и по протокол.  Агенцијата организира  тестирање во лиценцирана лабораторија  по најниски цени за група патници. Термин 07 Октомври 01 Ден 07.10.2021 Ден:    СКОПЈЕ –АНКАРА: Состанок на групата на паркингот кај спортскиот центар…
Read more

Јадран( Св. Стефан-Будва-Тиват-Херцег Нови-Игало-Котор-Пераст) – 2НП

Јадран( Св. Стефан-Будва-Тиват-Херцег Нови-Игало-Котор-Пераст) – 2НП Термин: 07 Октомври   1 Ден  07.10.2021:   СКОПЈЕ –СВЕТИ СТЕФАН   Состанок на групата на паркингот кај СЦ Борис Трајковски во 22.00 часот. Поаѓање за Будва во 22.30 часот.Се патува преку гр.премин Блаце, Приштина, Тирана, Подгорица  со попатни паузи поради одмор и царински формалности. Ноќно возење.   2 Ден  08.10.2021: …
Read more

ВАЛОНА СО ПОСЕТА НА ЗВЕРНЕК И ТИРАНА 11ТИ ОКТОМВРИ

ВАЛОНА СО ПОСЕТА НА ЗВЕРНЕК И ТИРАНА 11ТИ ОКТОМВРИ Во изминатите неколку години градот бележи експанзија на полето во туризмот со што тивко и бавно, но сигурно го граби европскиот туристички пазар. Главното шетелиште е покрај море, од двете страни на булеварот со палми, модерна архитетура на хотели, ресторани, кафетерии, дуќани… ВАЛОНА со посета на…
Read more

ИСТАНБУЛ 11ТИ ОКТОМВРИ

ИСТАНБУЛ 11ТИ ОКТОМВРИ Местото што ги исполнува сите желби на светот и ви ги отвора портите кон непроценлива убавина и историја, град на спротивности и на извонредни традиционални вредности. Многумина го нарекуваат „Главниот град на светот“, други пак „Мостот помеѓу Европа и Азија“. Истанбул е најголемиот град во Турција и еден од најголемите градови во…
Read more

БЕЛГРАД И НОВИ САД 11ТИ ОКТОМВРИ

БЕЛГРАД И НОВИ САД 11ТИ ОКТОМВРИ Романтична прошетка по Кнез Михајлова, мирис на кафе, поглед од Калемгдан, крстарење по Дунав и Сава, вечера на Скадарлија… БЕЛГРАД И НОВИ САД     09 Октомври (сабота)                                  СКОПЈЕ – БЕЛГРАД Состанок на групата во 2.30 на паркингот спроти хотел „Холидеј Ин“, тргнување за Белград во 3.00 часот. Се…
Read more