ROYAL PARK 4* – ЕЛЕНИТЕ

февруари 27, 2024

ROYAL PARK 4* – ЕЛЕНИТЕ

ALL INCLUSIVE !!!

Royal Park 4* – All Inclusive се наоѓа во затворениот комплекс Елените, на 30м од плажа. Хотелот има специфична архитектура со прекрасен поглед кон морето. Располага со директен пристап до плажа,  отворен базен, неколку ресторани, барови и ноќен клуб.

Сите соби и студија имаат клима уред, кабелска ТВ, сеф, фрижидер, тераса и фен во бањата. Free WiFi е на располагање во lobby-то на хотелот. Целокупната понуда вклучува главен ресторан со разновидни вкусни оброци, лоби бар, snack бар, бар на базенот. Чадори за сонце и лежалки се бесплатни на базен и на плажа. Гостите на хотелот можат бесплатно да се забавуваат во Aqua park Atlantida, неограничено во текот на престојот. Барот во Aqua parkot е дел од all inclusive програмата на хотелот Royal Park 4*.

Royal Park 4* има тим на професионални аниматори, со дневни и вечерни активности, игри на плажа и детски дискотеки за помладите гости. Исто така, се организираат  спортски игри и тематски претстави за возрасните.

 

 

 

 

 

 

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ
 -30% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 29.02.2024
 -20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.03.2024

 

Цени за термини по типови простории за ALL INCLUSIVE

ТЕРМИНИ  05.06.2024 – 20.06.2024   11.09.2024 – 20.09.2024

ALL INCLUSIVE

21.06.2024 – 05.07.2024 01.09.2024 – 10.09.2024

ALL INCLUSIVE

06.07.2024 – 31.08.2024    ALL INCLUSIVE
Лице во двокреветна соба – поглед парк 54 €
67 €
76 €
Лице во двокреветна соба – поглед море 59 €
 72 €
81 €
Лице во студио – поглед парк  59     72 € 81 €
Лице во студио -поглед море 63 €   75 € 84 €

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање на база ALL INCLUSIVE и вклучуваат :

– Користење на базен

– Лежалки и чадори покрај базенот

– Aqua park ATLANTIDA со 3 базени, тобогани и вклучени безалкохолни пијалоци и пиво, лежалки и чадори

– Ресторани a la carte
– Snack бар
– Безалкохолни пијалоци и алкохолни локални пијалоци се нудат во сите барови во текот на  целиот ден

– Детско катче

– Тенис, мини голф

– Забавен дел, анимација

Капацитет на сместување:
Двокреветна соба (поглед парк или поглед море) –  2 возрасни + 2 деца до 11,99 години или 3 возрасни + 1 дете до 2,99 години
Студио (поглед парк или поглед море) – 2 возрасни + 2 деца до 11,99 години или 3 возрасни + 1 дете до 11,99 години
Попусти:
Дете до 2.99 години – бесплатно
Прво дете 3-11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни – бесплатно
Второ дете од 3-11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни – 50% од цената за возрасен
Возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба/студио/ – 20% попуст на регуларната цена
Плаќање 50% со направена резервација, а остатокот се доплаќа две недели пред датумот на сместување.
 
Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро