Castellastva 4* Petrovac

февруари 24, 2024

Castellastva 4* Петровац

Hotel Castellastva 4* Petrovac

Цените се дадени по лице на ден на база Полупансион

Тип на Соба Aприл
Мај
Октомври
Jуни
Септември
Jули
Август
1/2 Standart Room 46€ 62€ 78€
Single Room 64€ 92€ 124€
Apartment 54€ 72€ 90€

Услови за деца:
– Прво дете 2-6,99 години на дополнително легло во апартман 50% попуст;
– Прво дете 7-11,99 години на дополнително легло во апартман 30% попуст;
– Две деца 2-11,99 години на дополнително легло (деца делат легло) во апартман 50% попуст;

Доплати:
– Доплата за ручек 12€ по лице на ден;
– Трето возрасно лице на дополнително легло 10% попуст
– Baby Cot 7€ на ден (задолжителна претходна резервација);
– Tуристичка такса и хотелско осигурување 1,50€ по лице на ден; Деца 12-18 години 1€ по лице на ден; Деца до 11,99 години плаќат само 0,50€ по лице на ден;

Напомена:
– Цените се дадени во ЕУР, плаќањето се врши исклучиво по курс 1€=62 Денари;
– За резервација 50% при резервација остаток 21 ден пред тргнување;
– Минимум престој 3 ноќи