Маурициус 02.04-09.04.2024

mauritius-zulu-trael
јануари 31, 2024

Опис

Индивидуална програма со лет од Скопје

ТЕРМИНИ НА ПОАЃАЊЕ АПРИЛ 2024(8 дена / 7 ноќи)

Маурициус е вистинскиот избор за сите оние кои посакуваат рекреација и спорт во својата авантура. Ова е дестинација која ќе ги задоволи и најпребирливите авантуристи затоа што нуди врвно планинарење, kite surfing и нуркање. Целиот остров е опкружен со масивен корален гребен и претставува вистинско уживање за искусни нуркачи. Покрај прекрасните плажи и лагуни кои се заштитен знак на островот, внатрешноста е богата со прашуми, водопади, планинарски стази и див свет. Зелените шуми обезбедуваат дом за ретки растителни и животински видови, како што е летечката лисица која може да се сретне само тука. Во прочуениот парк Касела (Casela) ќе доживееме сафари авантура и ќе видиме зебри, камили, лавови, тигри, на плажата Тамарин (Tamarin) ќе видиме делфини и китови, а во селото Чамарел (Chamarel) и џиновски желки

Цени

Хотел Услуга Тип на соба Цена
02.04-09.04.2024 (7ноќи)
Le Palmiste Resort & Spa 3* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 1.339 € 
Casuarina Resort & Spa 3* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 1.450 € 
Pearle Beach Resort and Spa 4* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 1.530 € 

Напомени

Детали од лет
TK1006  01APR  SKPIST   2020 2255 // TK 176  02APR  ISTMRU   0150 1235
TK 177  09APR  MRUIST    2005 0510+1  // TK1003  10APR  ISTSKP   0725 0750

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

 • Авионска карта со TURKISH AIRLINES согласно политика на авио компанија, на економска класа со 30кг. чекиран и 4кг. рачен багаж)
 • Аеродромски такси
 • 7 ноќевања во хотел по Ваш избор/ тип на соба основна стандардна двокреветна на база  полупансион, согласно политика на хотел и протоколи
 • Оброци во хотелот и пакет по ваш избор
 • Трансфери: аеродром-хотел-аеродром во Маурициус

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

 • Дополнителни екскурзии / опционални НА БАРАЊЕ
 • Патничко, здравствено осигурување
 • Индивидуални и лични трошоци
 • Се што не е вклучено во ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА

Цената е валидна до пополнување на места на дадена тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена).

Услови:

 • При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 15 дена пред поаѓање.
 • Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација
 • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата.
 • Задолжително патничко осигурување
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.

Уплатата се врши исклучиво во денарска противвредност (1EUR = 62 mkd). 

vou