Vathi Cove Luxury Resort & Spa 5* Thassos

VATHI COVE LUXURY
јануари 16, 2024

VATHI COVE LUXURY RESORT & SPA 5* THASS0S

На североисточниот брег, на околу 15 км од Лименас е лоциран прекрасниот VATHI COVE LUXURY RESORT AND SPA. Се наоѓа на единствената природна мермерна плажа на островот. Опкружен со густа борова шума, лежи на самата плажа покриена со мермерен песок, со кристално чиста тиркизна вода.

СОДРЖИНИ: Рецепција, главен ресторан (самопослужување, кодекс на облекување), a la carte ресторан, барови, базен, WI-FI во собите и јавните површини на хотелот, паркинг, организирана хотелска плажа, лежалки и чадори на плажа и покрај базен, крпи за плажа, фитнес центар, спа центар и услуги за убавина (се доплаќа), хемиско чистење и пеглање (се доплаќа).

УСЛУГА: Основна услуга е ноќевање со појадок, а се овозможува и доплата за полупансион. Оброците се служат на шведска маса, самопослужување.

СОБИ: Собите вклучуваат бања, фен, клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, телефон, мини бар/фрижидер, кафемат, сеф, пегла и даска за пеглање (на барање), балкон или тераса. Креветите се опремени со најквалитетни душеци.

Линк од хотел: VATHI COVE LUXURY RESORT & SPA 5* THASS0S

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 29.02.2024 20% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2024 10% ПОПУСТ

VATHI COVE LUXURY RESORT & SPA 5* THASS0S
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
10/1 26.04-10.05
28.09-31.10
11.05-07.06
14.09-27.09
08.06-12.07
26.08-13.09
13.07-25.08
Double Deluxe Sea View 156 210 263 315
Double Deluxe with Jacuzzi 142 192 240 288
Double Deluxe with Private Pool 173 235 292 351
Deluxe Junior Suite 140 188 236 283
Deluxe Junior Suite Sea View 170 229 287 344
Deluxe Junior Suite with Private Pool 209 282 352 424
Deluxe Corner Panorama Junior Suite 208 281 351 422
Трето лице 50% 50% 50% 50%
1 дете од 0-11.99 год. 25% 25% 25% 25%
Deluxe Corner Suite 215 290 363 435
Трето лице 50% 50% 50% 50%
1 дете од 0-11.99 год. 25% 25% 25% 25%
Deluxe Garden Suite Private Pool 246 333 415 498
Трето лице 50% 50% 50% 50%
1 дете од 0-11.99 год. 25% 25% 25% 25%
Presidential Suite 281 379 473 568
Трето лице 50% 50% 50% 50%
1 дете од 0-11.99 год. 25% 25% 25% 25%
Deluxe Family Suite 372 502 627 753
Трето лице Гратис Гратис Гратис Гратис
Четврто лице Гратис Гратис Гратис Гратис
Петто лице 25% 25% 25% 25%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис
3 дете од 0-11.99 год. 12.50% 12.50% 12.50% 12.50%
Deluxe Family Suite Private Pool 441 596 745 894
Трето лице Гратис Гратис Гратис Гратис
Четврто лице Гратис Гратис Гратис Гратис
Петто лице 25% 25% 25% 25%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис
3 дете од 0-11.99 год. 12.50% 12.50% 12.50% 12.50%
Полупансион 66 66 66 66
Деца од 2-11.99 год. 33 33 33 33
Минимум престој 3 5 5 5
Stayover tax 4 EUR по соба на ден, се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
Non show 80% of total amount
Early departure 80% of total amount
Cancelled 1-14 days before check-in 30% of total amount
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ