Eretria Hotel & Spa Resort 4* Evia

јануари 16, 2024

Eretria Hotel & Spa Resort 4*, Evia

Hotel Eretria Hotel & Spa Resort 4* се наоѓа на 6 км од центарот на Еретрија, опкружен со живописни градини со панорамски поглед на Евискиот Залив. Целосно е реновиран, оддалечен е околу 28 километри од Халкис, главниот град на островот, а исто толку е и од големиот мост кој го поврзува островот Евија со копното на Грција. Хотелот е на 119 км од аеродромот во Атина.

Плажа:
Хотелот е на 300 метри од плажа. Лежалките и чадорите на плажа се доплаќаат.
Хотелски капацитети: Рецепција, три ресторани од медитеранска и интернационална кујна, два барови, спа и фитнес центар, деловен центар и голем број модерни сали за состаноци и конференции, детски клуб, бесплатна интернет конекција со голема брзина, продавници, салон за убавина, спорт простор со терени за тенис, кошарка, одбојка, мини-фудбал и одбојка, базен и детски базен. Домашни миленици не се дозволени.

Соби:
Хотелот располага со 220 комплетно реновирани сместувачки единици со модерен дизајн. Пушењето не е дозволено во собите. Има соби прилагодени на потребите на лицата со посебни потреби. Сите соби имаат тераса, крпи за плажа, LED ТВ и радио, автоматска клима, директна телефонска линија, биро, сеф, мини фрижидер, лупа, козметички производи со врвен квалитет, фен, влечки, брачни или единечни кревети. На гостите им се достапни и услуги за будење, перење, пеглање и хемиско чистење.

Услуга: All Inclusive

Линк од хотел: Eretria Hotel & Spa Resort 4*

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.01.2024 15% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2024 10% ПОПУСТ

ERETRIA HOTEL & SPA RESORT 4* EVIA
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА–СЕ ВКЛУЧЕНО
0/10 01.05-10.05
01.10-31.10
11.05-31.05 01.06-30.06
01.09-30.09
01.07-08.07 09.07-31.07
20.08-31.08
01.08-19.08
Double Bungalow Garden View 51 58 67 81 89 95
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-12.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Double Bungalow Pool View 58 65 74 88 96 102
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-12.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Double Bungalow Sea View 65 72 81 95 103 109
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-12.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Family Room up to 4 pax Sea View 98 105 115 128 136 142
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-12.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-12.99 г. 50% 50% 50% 50% 50% 50%
Double Bungalow Garden View Private Pool 104 111 120 134 142 148
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-12.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Double Bungalow Pool View Private Pool 110 117 126 140 148 154
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-12.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Maisonette Family Sea View Up to 5 pax 104 111 120 134 142 148
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70% 70%
Четврто лице 70% 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-12.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-12.99 г. 50% 50% 50% 50% 50% 50%
3 дете од 2-12.99 г. 50% 50% 50% 50% 50% 50%
Family Bungalow Garden View Up to 4 pax 69 76 86 99 108 113
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70% 70%
Четврто лице 70% 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-12.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-12.99 г. 50% 50% 50% 50% 50% 50%
Family Bungalow Superior Garden View Up to 5 pax 127 134 143 157 165 171
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70% 70%
Четврто лице 70% 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-12.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-12.99 г. 50% 50% 50% 50% 50% 50%
3 дете од 2-12.99 г. 50% 50% 50% 50% 50% 50%
Family Bungalow Superior Sea View Up to 5 pax 139 146 155 169 177 183
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70% 70%
Четврто лице 70% 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-12.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-12.99 г. 50% 50% 50% 50% 50% 50%
3 дете од 2-12.99 г. 50% 50% 50% 50% 50% 50%
Минимум престој 1 1 3 3 3 5
Stayover tax 7 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
Tariff Notes
1. Cancellation policy:
01.05-30.06 & 01.09-31.10
5-1 days prior to arrival, 50% fees
01.07-31.08
8-4 days prior to arrival, 50% fees
3-1 days prior to arrival, 100% fees
Νοn-Show or early departure for all periods, 100%
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

 

  • Локација:

Прочитано 916 пати