јули 15, 2024

Балтичка Тура Талин -Хелсинки-Рига-Кулдига 09.09-13.09.2024

БАЛТИЧКА ТУРА ТАЛИН-ХЕЛСИНКИ-РИГА-КУЛДИГА Со директен лет од Скопје (09.09.2024-13.09.2024)     Прв ден: 09.09.2024 (понеделник)-Скопје-Рига-Талин  Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 00.30 часот. Полетување за Рига во 02.45 часот,…

Read More
јули 2, 2024

Француската Ривиера 07.09-10.09.2024

Опис Авионска програма 07-10.09.2024 Француската ривиера е сè што тврди дека е и повеќе. Совршени градови како од разгледници, сонце во текот на целата година и блескаво сино медитеранско море.…

Read More
јули 2, 2024

Maлта 11.10 -14.10.2024   

МАЛТА 11.10 -14.10.2024                 4 Дена / 3 ноќевања / Авион Малтешките острови, опишани како музеј на отворено. Она што ги прави уникатни е 7000 годишна историја, а сепак се живее страстно…

Read More
јули 2, 2024

Норвешки Фјордови 02.08-09.08.2024

НОРВЕШКИ ФЈОРДОВИ  Осло Норвешка  Летото може да биде и море и планина. Доколку досега вака не сте го замислиле вашиот летен одмор, сега е вистинското време да го наполните вашето…

Read More
јуни 17, 2024

Јужна Италија 08.10-14.10.2024

ЈУЖНА ИТАЛИЈА Датум на тргнување 08.10.2024                Датум на враќањe 14.10.2024 Цена на аранжман 359 EUR   НАЈДОБРОТО ОД CAMPANIA – PUGLIA & BASILICATA…

Read More
јуни 17, 2024

Порто + Лисабон 09.10 -15.10.2024

ПОРТО и ЛИСАБОН 09.10 -15.10.2024 ПОРТО и ЛИСАБОН Вториот по големина град во Португалија и оној што и го даде своето име на земјата, Порто е совршен спој на класични вибрации и модерна енергија. Тоа е фантастичен…

Read More
јуни 17, 2024

Тоскана 28.09-01.10.2024

ТОСКАНА Фиренца – Сиена - Сан Џимињано – Пиза - Болоња Авион  / 4 дена / 3 ноќевања   28.09 (сабота)           СКОПЈЕ – БОЛОЊА - ФИРЕНЦА…

Read More
јуни 17, 2024

Дубаи + Абу Даби 23.10-28.10.2024

ДУБАИ   и   АБУ ДАБИ 23.10-28.10.2024 Дубаи, во денешно време претставува синоним за луксузен живот и атрактивна туристичка дестинација - една од најпосетените во светот. Специфичен спој на комфор, помешан со традиционални обичаи…

Read More
јуни 17, 2024

Стразбур+Алзас+Шварцвалд 04.10 -07.10.2024

СТРАЗБУР – АЛЗАС – ШВАРЦВАЛД 04.10 - 07.10.2024 Авион  4 дена /3 ноќевања Во Франција, на исток заграден со планинскиот масив Вогези, а на запад со Германија, се наоѓа регионот…

Read More
јуни 17, 2024

Швајцарија+Цирих. 18.10-22.10.2024

ШВАЈЦАРИЈА 18.10 -22.10.2024 Цирих БАЈКОВИТА ШВАЈЦАРИЈА (Лозана, Женева, Монтре,Берн, Цирих, Луцерн) 18 октомври     Скопје – Базел - Цирих Состанок на групата во 05.25 часот на скопскиот аеродром. Летот на Визер за Базел е…

Read More