Atrium Thassos 4*

јануари 16, 2024

 

Atrium Thassos 4*

Локација: Хотелот се наоѓа на околу 700 метри од живописниот туристички град Потос на југот на островот, на пространа песочна плажа. Идеален за семејства и парови.

Содржини: Рецепција, лифт, ресторан, лоби, лоби бар, a la carte ресторан, бар, базен, детски базен, паркинг (бесплатно), двор, конференциска сала, пинг-понг, детско катче, фитнес клуб, сауна, двор, WiFi бесплатен интернет во јавните површини на хотелот и собите, перење алишта со доплата, промена на крпи на барање, појадок во соба на барање, услуга во соба 08:00-01:00, ран појадок. Користењето лежалки и чадори на плажа и покрај базен е бесплатно, а обезбедени се и крпи за плажа.

Сместување: Хотелот располага со 44 сместувачки единици. Сите соби имаат бања со фен и средства за хигиена, крпи за плажа, телефон, клима, мини-бар, сеф, креветче (на барање), сателитска ТВ и безжичен интернет, балкон/тераса.
Сите сместувачки единици се со двокреветни кревети, останатите легла се помошни.

Стандардните соби се со големина од околу 23м2 и се наменети за 2-3 лица. Тие содржат француски или два стандардни кревети и дополнително легло на барање. Имаат поглед кон внатрешноста на хотелскиот комплекс.

Семејните апартмани се со површина од околу 42м2 и се наменети за 2-4 лица. Тие се состојат од спална и дневна соба со брачен кревет и два дополнителни стандардни кревети или две софи. Имаат поглед кон внатрешноста на хотелскиот комплекс.

Семејните мезонети се со големина од околу 42м2 и се наменети за 2-4 лица. Тие се состојат од две спални соби и две бањи на две нивоа. Едната соба е опремена со француски кревет, а другата со два стандардни кревети.

Супериорните мезонети се со површина од околу 50м2 и се наменети за 2-4 лица. Тие се состојат од две спални соби и две бањи на две нивоа. Едната соба е опремена со француски кревет, а другата со два стандардни кревети.

Извршните мезонети се со површина од околу 62м2 и се наменети за 2-6 лица. Тие се состојат од три спални соби и две бањи на две нивоа. Двете соби се опремени со француски кревет, а третата со два стандардни кревети.

Услуга: Ноќевање со појадок на шведска маса, самопослужување.

Линк од хотел: ATRIUM 4* THASSOS

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.01.2024 15% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2024 10% ПОПУСТ

ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
Тип соба 17.05-31.05
01.10-06.10
01.06-30.06
14.09-30.09
01.07-19.07
2.08-13.09
20.07-25.08
Double Classic 46 71 91 112
Трето лице 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-11.99 год. 50% 50% 50% 50%
Maisonette Up to 4 pax Family 83 112 154 186
Трето лице Гратис Гратис Гратис Гратис
Четврто лице Гратис Гратис Гратис Гратис
1 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис
Maisonette Up to 4 pax Superior 95 124 167 198
Трето лице Гратис Гратис Гратис Гратис
Четврто лице Гратис Гратис Гратис Гратис
1 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис
Maisonette Executive Up to 6 pax 109 137 188 206
Трето лице Гратис Гратис Гратис Гратис
Четврто лице Гратис Гратис Гратис Гратис
Петто лице Гратис Гратис Гратис Гратис
Шесто лице Гратис Гратис Гратис Гратис
1 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис
3 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис
4 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис
Suite Up to 4 pax Family 72 111 141 173
Трето лице Гратис Гратис Гратис Гратис
Четврто лице Гратис Гратис Гратис Гратис
1 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис
Мин. престој 1 1 3 3
Stayover tax 3 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
Tariff Notes
1. Cancellation policy:
17/05-31/05 & 01/10-06/10:
5-1 prior to arrival, 100%
01/06-30/06 & 14/09-30/09:
7-1 prior to arrival, 100%
01/07-19/07 & 26/08-13/09:
10-1 prior to arrival, 50%
20/07-25/08:
15-1 prior to arrival, 50%
Non show or early departure for all periods, 100%
2 On occassions especially low season certain facilities or amenities (such as swimming pools, restaurants etc.) many not be open or
available as advertsied due to preventaitve maintenance. weather condition, lack of demand or other reasons beyond the hotel’s control.
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.01.2024 15% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2024 10% ПОПУСТ
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ