Sun Beach Platamonas 3*

декември 21, 2023

Положба: се наоѓа во Платамона

Сместување: хотелот располага со 88 соби, опремени со: клима уред, сателитска ТВ, телефон, фен, сеф, интернет
Услуга: ноќевање со појадок
Содржини: рецепција, ресторан, бар, паркинг, интернет
Плажа: на сама плажа
Спорт и забава: надворешен базен

Линк од хотел: SUN BEACH 3* PLATAMONA

20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2023 ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 20.05 ДО 07.06.2024
23% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2024 ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 08.06 ДО 15.06.2024
20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2024 ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 16.06 ДО 15.07.2024
15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2024 ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 16.07 ДО 30.08.2024
20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2024 ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 31.08 ДО 15.09.2024
23% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2024 ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 16.09 ДО 05.10.2024

SUN BEACH 3* PLATAMONA www.sbhplatamon.gr
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА– ПОЛУПАНСИОН
10/0 20.05-07.06
16.09-05.10
08.06-15.06
09.09-15.09
16.06-15.07 16.07-30.08 31.08-08.09
Standard Room 40 51 67 76 64
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Standard Room up to 4 pax 40 51 67 76 64
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-1.99 год. 30% 30% 30% 30% 30%
2 дете од 2-11.99 год. 50% 50% 50% 50% 50%
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА– ПОЛУПАНСИОН
Standard Room Bunk Bed 114 149 186 210 179
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Superior Room 152 190 216 245 193
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Junior Suite 169 208 233 262 210
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Минимум престој 3 3 4 5 4
Stayover tax 1.5 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место
Опис:ресторан,бар, бар на базен, отворен базен, базен за деца
Соби: телефон,клима,фрижидер, ТВ,сеф,балкон
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
Cancelled 5-8 days before check-in 30% of total amount
Cancelled 1-4 days before check-in 50% of total amount
Non show 70% of total amount
Early departure 100% of total amount
Baby cot for infant charge per day 5eur per day (payable at the reception)
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ