Sivota Diamond Spa Resort5*

декември 21, 2023

Положба: во Сивота, на 500 м од присаништето
Сместување: соби во главна зграда, бунгалови, јуниор свити и делукс вили. Сите се луксузно опремени со бања, балкон, ТВ, минибар, сеф, фен.
Услуга: ноќевање со појадок
Содржини: рецепција,ресторан, бар, бесплатен паркинг , супермаркет, конференциски центар.
Плажа: на 300 м од плажа
Спорт и забава: надворешен базен, Spa and wellness, турска бања, масажа, соба за игри, пинг понг, клуб за деца.

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2024 5% ПОПУСТ

ДОПОЛНИТЕЛНИ 5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.11.2023

УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

SIVOTA DIAMOND SPA RESORT 5* SIVOTA www.sivotadiamond.gr
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
2000/10/2 04.05-31.05
01.10-19.10
01.06-30.06
15.09-30.09
01.07-11.07
01.09-14.09
12.07-31.08
Superior Room Partial Sea View 61 90 110 124
Трето лице 46 46 46 46
1 дете од 3-11.99 г. 17 17 17 17
Double Executive Sea View 70 101 122 136
Трето лице 46 46 46 46
1 дете од 3-11.99 г. 17 17 17 17
Double Executive Sea View and Private Pool 93 130 153 170
Трето лице 46 46 46 46
1 дете од 3-11.99 г. 17 17 17 17
Junior Suite Deluxe Mountain and Garden View up to 4 pax 70 101 136 153
Трето лице 46 46 46 46
1 дете од 3-11.99 г. 17 17 17 17
2 дете од 3-11.99 г. 17 17 17 17
Suite Executive Mountain and Garden View up to 5 pax 81 127 150 173
Трето лице 46 46 46 46
Четврто лице 46 46 46 46
1 дете од 3-11.99 г. 17 17 17 17
2 дете од 3-11.99 г. 17 17 17 17
3 дете од 3-11.99 г. 17 17 17 17
Suite Executive Partial Sea View up to 5 pax 93 142 162 188
Трето лице 46 46 46 46
Четврто лице 46 46 46 46
1 дете од 3-11.99 г. 17 17 17 17
2 дете од 3-11.99 г. 17 17 17 17
3 дете од 3-11.99 г. 17 17 17 17
Suite Executive Sea View up to 5 pax 98 150 173 197
Трето лице 46 46 46 46
Четврто лице 46 46 46 46
1 дете од 3-11.99 г. 17 17 17 17
2 дете од 3-11.99 г. 17 17 17 17
3 дете од 3-11.99 г. 17 17 17 17
Villa Royal with Private Pool up to
5 pax
130 179 202 231
Трето лице 46 46 46 46
Четврто лице 46 46 46 46
1 дете од 3-11.99 г. 17 17 17 17
2 дете од 3-11.99 г. 17 17 17 17
3 дете од 3-11.99 г. 17 17 17 17
Superior Room Partial Sea View for Single Use 109 161 198 224
Полупансион 29 29 29 29
Деца од 3-11.99 г. 14 14 14 14
Минимум престој 4 5 5 7
Stayover tax 4 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место
Локација: 500 метри од центарот на Сивота , 300 метри од плажата Bella Vraka
Соби: САТ ТВ, клима,сеф,фен,интернет,мини бар
Опи:ресторан,бар, а ла карт ресторан, отворен базен, Спа центар со амам,затворен базен,фитнес,сауна,
фитнес,сауна,масажа и др.
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
Cancellation policy :
04/05-31/05 & 01/10-19/10:
7-4 days prior to arrival, 50%
3-1 days prior to arrival, 100%
01/06-30/06 & 01/09-30/09:
14-6 days prior to arrival, 50%
5-1 days prior to arrival, 100%
01/07-31/08
21-6 days prior to arrival, 50%
5-1 days prior to arrival, 100%
Non-show/ Early Departure for all periods, 100%