Parga Beach Resort 5*

декември 21, 2023

Положба: се наоѓа на најпознатата плажа Валтос на Парга.

Сместување: хотелот располага со 77 бунгалови опремени со клима, сателитска, ТВ, мини-бар, телефон.
Услуга: ноќевање со појадок.
Содржина: рецепција, простран двор, ресторан, кафетерија на плажа (топли и ладни оброци, коктели, пијалоци…)
Плажа: на 10м. од долга песочна плажа
Спорт и забава: спортови на вода, шах, спортско игралиште…

Линк од хотел: PARGA BEACH RESORT 5* VALTOS BEACH , PARGA

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.01.2024 10% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 27.11.2023 BB=HB ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 16.06 ДО 13.10.2024 ( ВАЖИ ЗА EDEN SUITE )

УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

PARGA BEACH RESORT 5* VALTOS BEACH , PARGA www.pargabeachresort.gr
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
10/0 14.04-04.05
13.10-10.11
05.05-25.05
06.10-12.10
26.05-08.06 09.06-29.06
15.09-05.10
30.06-20.07
25.08-14.09
21.07-24.08
Premium Garden Room 44 57 91 111 136 153
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Premium Garden Room Side Sea View 49 63 105 126 149 168
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Aura Suite up to 4 pax 76 95 153 177 208 245
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70% 70%
Четврто лице 70% 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-11.99 год. 15% 15% 15% 15% 15% 15%
Horizone Suite Sea View up to 4 pax 79 100 160 183 218 252
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70% 70%
Четврто лице 70% 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-11.99 год. 15% 15% 15% 15% 15% 15%
Eden Suite up to 4 pax 65 77 133 149 176 206
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70% 70%
Четврто лице 70% 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-11.99 год. 15% 15% 15% 15% 15% 15%
Grand Bliss Suite up to 5 pax 76 95 153 177 208 243
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70% 70%
Четврто лице 70% 70% 70% 70% 70% 70%
Петто лице 70% 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-11.99 год. 15% 15% 15% 15% 15% 15%
3 дете од 0-11.99 год. 15% 15% 15% 15% 15% 15%
Полупансион 28 28 28 28 28 28
Деца од 2-11.99 год. 14 14 14 14 14 14
Ултра Се Вклучено 66 66 66 66 66 66
Деца од 2-11.99 год. 33 33 33 33 33 33
Минимум престој 1 3 5 5 5 5
Stayover tax 4 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
Cancelled 1-14 days before check-in 30% of total amount
Early departure 80% of total amount
Non Show 80% of total amount