PORTO RIO 4*

декември 22, 2023

Линк од хотел: PORTO RIO HOTEL&CASINO 4* PATRA PELOPONNESE

Porto Rio Hotel & Casino се наоѓа на јужната страна на Пелопонез, во непосредна близина на познатиот мост Рио-Антирио. Хотелот опфаќа над 35.000 квадратни метри зелени градини опкружени со прекрасниот брег на Патраскиот залив. Се наоѓа на прекрасна песочна и камчеста плажа, на само 8 километри оддалеченост од градот Патра. Хотелот нуди комфорни соби, поглед на бујна природа и планини, одлична кујна, бројни содржини за забава. Чувствувајте се удобно, опуштено и добредојдено. На гостите им се на располагање 2 ресторани (1 à la carte), 2 барови, 2 базени, паркинг, теретана, одбојка на плажа, тенис, за деца: игралиште. Опуштете се со спа и велнес третмани. Хотелот располага со 223 сместувачки единици. Видови соби во хотелот: двокреветна соба, апартман, бунгалов. Хотелска услуга: појадок и All Inclusive.

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2024 15% ПОПУСТ

ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА – СЕ ВКЛУЧЕНО
Тип соба 01.05-31.05
01.10-31.10
01.06-30.06
01.09-30.09
01.07-31.08
Double Room Side Sea View
( Main Building )
65 72 93
Трето лице 70% 70% 70%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис
Double Room
( Main Building)
72 80 100
Трето лице 70% 70% 70%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис
Bungalow 58 68 83
Трето лице 70% 70% 70%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-5.99 год. Гратис Гратис Гратис
2 дете од 6-11.99 год. 50% 50% 50%
Double Room
( Achaios Building )
58 68 83
Трето лице 70% 70% 70%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-5.99 год. Гратис Гратис Гратис
Мин. Престој 5 5 5
Stayover tax 3 EUR по соба на ден ,се плаќа на лице место
Опис: паркинг, отворен базен, WI-FI,конференциска сала, масажа, бесплатни чадори и лежалки на плажа, детско игралиште,ресторан, бар, казино
Соби: клима, телефон,САТ ТВ, сеф,мини бар, фен,WI-FI,балкон
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
Non show 70% of total amount
Early departure 100% of total amount
Cancelled 1-7 days before check-in 50% of total amount
Cancelled 8-14 days before check-in 30% of total amount