Pearl Beach 4*

pearl-beach-zulu
февруари 24, 2024

 

Pearl Beach Resort 4* - Чањ

PEARL BEACH RESORT 4* CANJ

Локација

Pearl Beach Resort е атрактивен туристички комплекс, сместен на брегот во прекрасен залив помеѓу Петровац и Бар. Близината на околните градови, како и аеродромот, дополнително ја комплетира понудата на Pearl Beach Resort. Будва, метрополата на црногорскиот туризам, е оддалечена само 25 километри, додека аеродромите се во непосредна близина (аеродром Подгорица 39 km, аеродромот Тиват 48 km).

Хотелски капацитети

Со реконструкцијата хотелот се подигна на значително повисоко ниво, на 4*, со значително проширена понуда на ниво на целиот комплекс. Додадени се следните објекти: лоби бар, мини клуб, тинејџерски клуб, деловна соба и теретана. На гостите на хотелот им е на располагање ресторан кој се наоѓа веднаш на брегот на морето. Ресторанот има и сосема нов изглед каде гостите на хотелот можат да уживаат во медитеранската храна и разновидна културно-уметничка програма. Хотелот располага со простран паркинг кој е бесплатен за гостите на хотелот. На покривот е изграден модерен кров бар до кој се стигнува со лифт, со капацитет од 200 луѓе и поглед на цел Чањ.

Спа центар со полуотворен базен (сауни, турска бања, солена соба), уште еден ресторан за 600 луѓе, нова подолга линија на бифе, две нови вили со двокреветни и трокреветни соби. Пристапот до објектите на Хилс е можен и со автомобил од оваа сезона.

Гостите на Pearl Beach Resort можат да уживаат во зелените површини, паркови, спортски и рекреативни терени, комплекс со базени, мини Аква парк, бројни барови, детски клубови и игралишта. Големината на одморалиштето и разновидноста на објектите распоредени на различни локации им овозможуваат на гостите со нивните семејства да уживаат во приватноста.

Pearl Beach Resort функционира како уникатен ентитет кој им овозможува на гостите од различни возрасти и интереси да уживаат во различни објекти, а во исто време гарантира одмор во луксузно опремени соби и апартмани кои ги задоволуваат стандардите на висок туризам.

Покрај атрактивната локација, услугите и сместувањето, одморалиштето е познато и по вкрстувањето на ветровите наречени „Роза на ветрот“, кои добро делуваат во лекувањето на бронхијалните заболувања, што го прави единствено место на црногорското крајбрежје.

Пристапот до самиот брег, површина од над 120.000 м2, природниот амбиент е нешто што го прави Pearl Beach Resort уникатен на црногорското крајбрежје.

Плажа

Хотелската плажа, која е од суштинско значење за одморалиштето, се протега на 600 m и е покриена со наслаги од ситен, разнобоен песок, што му го даде на целото одморалиште името Pearl Beach. Со својата позиција и амбиент, Pearl Beach Resort претставува мало туристичко гратче чијашто изолација од главниот пат овозможува пријатен и безбеден одмор.Лежалки на плажа се бесплатни за гостите на хотелот.

10% попуст за уплата до 29.02.2024
Цените се дадени по лице на ден на база All Inclusive

Тип на Соба 15.04-02.06
30.09-13.10
03.06-16.06
09.09-29.09
17.06-30.06 01.07-14.07
26.08-08.09
15.07-25.08
Economy Room 1/3 45 51 58 71 87
Hills Side Room 1/3 45 51 58 71 87
Standard Room 1/2 45 53 62 75 91
Superior Room 1/3 47 56 64 78 93
Standard Room SUN/MARINA 47 60 71 85 100
Apartments in Villas 1/4 49 58 67 80 95
Superior Apartment MARINA Sea View 1/4 56 64 75 89 105

 

Во цената е вклучено:
– All Inclusive (се вклучено);
– Чадори и Лежалки на плажа ГРАТИС;
– Snack Bar
– Користење на 3 отворени базени со чадори и лежалки;
– Користење на мини аква парк;
– Надворешен паркинг (резервација не е дозволена);
– Користење на Спа центар;

Во цената не е вклучено:
– Tуристичка такса и хотелско осигурување 1,50€ по лице на ден; Деца 12-18 години 1€ по лице на ден; Деца до 11,99 години плаќат само 0,50€ по лице на ден; (наплата во агенција)

Услови – Попусти и Доплати:
– Деца 0-1,99 години ГРАТИС;
– Деца 2-11,99 години 50% попуст на дополнително легло, во присуство на две возрасни лица;
– Доколку дете до 11,99 години престојува со 1 возрасно лице во 1/2 дете добива 20% попуст;
– Доколку две деца до 11,99 години престојуваат со 1 возрасно лице, деца добиваат 30% попуст;
– Доколку во Standart Room (1/3) или Standart Hills Side (1/3) четврто лице е дете до 11,99 се сместува ГРАТИС;
– Доколку во 1/3 Еconomy Room престојуваат 2 возрасни + 1 дете до 6,99 години, дете има 70% попуст на дополнително легло;
– Трето и Четврто возрасно лице имаат по 30% попуст;
– Сместување во Апартман минимум 3 полни суми или 2 возрасни + 2 деца;
– Доколку во апартман 1/4 престојуваат 4 возрасни лица + 1 дете до 11,99 години детето е ГРАТИС
– За Single Room доплата +70% од цените наведени од табелата;
– Доплата за соба со поглед на море 7€ по лице на ден;
– Baby Cot – 7€ на ден;
– Спа центар – избор на третмани доплата на лице место;

Напомена:
– Economy Room – (18m²) се соби со најмала квадратура и се одалечени до 250 метри од море и најголема е трокреветна соба.
– Hills Side Room – не се погодни за постари лица-лоцирани се на крај во ресортот и зградите немаат лифт, одалеченост од море 150-200 метри;
– Superior Room (28-32m²) можат да бидат четворокреветни и се наоѓат 30-70 метри од море.
– Standard Room е предвидена за max 3 возрасни лица (француски лежај + дополнително легло) лоциран 100-200 метри од море;
– Aparment in Villas – се лоцирани на 100-150 метри од море (чајна кујна на барање-претходна резезрвација)
– Superior Apartment се наоѓаат на сама плажа и сите соби имат директен поглед на море;