Monte Mare 4* Canj

февруари 24, 2024

HOTEL MONTE MARE 4*- CANJ

HOTEL MONTE MARE 4*- CANJ

10% попуст за уплата до 29.02.2024

Цените се дадени по лице на ден на база All Inclusive Light

Тип на Соба 15.05-02.06 03.06-16.06
09.09-29.09
17.06-30.06 01.07-14.07
26.08-08.09
15.07-25.08
Economy Room 1/2 42 47 53 65 78
Superior Room 1/2 43 48 58 69 82
Superior Aparment 1/4 47 49 53 64 78

 

Во цената е вклучено:

– All Inclusive Light (се вклучено);
– Користење на базен со чадори и лежалки;
– Чадори и лежалки на плажа;
– Надворешен паркинг (резервација не е дозволена);
– Спа центар
– Wi-Fi низ цел хотел;

Во цената не е вклучено:
– Tуристичка такса и хотелско осигурување 1,50€ по лице на ден; Деца 12-18 години 1€ по лице на ден; Деца до 11,99 години плаќат само 0,50€ по лице на ден (наплата во агенција);

Услови – Попусти и Доплати:
– Деца 0-1,99 години ГРАТИС;
– Деца 2-11,99 години 50% попуст на дополнително легло;
– Доколку дете до 11,99 години престојува со 1 возрасно лице во Economy Room дете добива 20% попуст;
– Доколку две деца до 11,99 години престојуваат со 1 возрасно лице, деца добиваат 30% попуст;
– Доколку во Superior 1/3 четврто лице е дете до 11,99 се сместува ГРАТИС (дели легло со родител);
– Доколку во Superior 1/3 престојуват 2 возрасни + 1 дете до 6,99 години, детето плаќа 30% од цена;
– Доколку во Superior 1/4 соба се сместат 2 возрасни + 2 деца (до 11,99 год) се пресметува 2,8 коефициент;
– Трето и Четврто возрасно лице имаат по 30% попуст;
– Сместување во Апартман минимум 3 полни суми или 2 возрасни + 2 деца;
– Доколку во апартман 1/4 престојуваат 4 возрасни лица + 1 дете до 11,99 години детето е ГРАТИС
– За Single Room доплата +70% од цените наведени од табелата;
– Доплата за соба со поглед на море 5€ по лице на ден, само во Superior Room и Aparments;
– Baby Cot – 7€ на ден;

Напомена:
– Economy Room (18m²) – се двокреветни соби без тераса, сите гледаат на брдо или градина;
– Superior Room (24-32m²) – можат да бидат трокреветни, четворокреветни и петокреветни;
– Superior Aparment (35-40m²) – се состојат од две простории и можат да бидат четворокреветни и петокреветни;

All Inclusive – се состои од појадок, ручек, вечера и ужина. Пијалоци можат да се конзулмираат во текот на целиот ден во неограничени количини (Lounge Bar, Lobby Bar, Beach Bar);