Palas 4*

февруари 24, 2024

 

HOTEL PALAS **** - ПЕТРОВАЦ

Положба: се наоѓа во Петровац, 18 км од Будва и 10 км од Свети Стефан.
Сместување: 151 двокреветна соба и 8 фамилијарни соби и 4 апартмани.Опремени со бања, балкон, клима, ТВ, телефон, сеф, минибар.
Услуга: полупансион – појадок и вечера.
Содржини: рецепција, аперитив бар, интернет сала, сала за анимација со театар, ресторан, конгресна сала, фризер, аптека, банка, галерија, сервис за перење и пеглање, паркинг со доплата
Плажа: сопствена плажа.
Спорт и забава: полуотворен базен, wellness центар: фитнес, финска сауна, турска бања, масажа, козметички салом. Терени за миниголф, пинг понг, стрелање,игротека за деца. На летната тераса на хотелот во текот на летото се одржуваат различни приредби: фолклорна вачер, етно-медитеранска музика, детски претстави, баскер фест.

Цените се дадени по лице на ден на база Полупансион

Тип на Соба Aприл
Мај
Октомври
Jуни
Септември
Jули
Август
1/2 Standard Room 49€ 65€ 85€
1/1 Single Room 68€ 97€ 136€

Услови за деца:
– Деца до 0-1,99 години ГРАТИС (дели легло со родител);
– Прво дете 2-6,99 години во присуство на две возрасни лица на дополнително легло 50% попуст;
– Прво дете 7-11,99 години во присуство на две возрасни лица на дополнително легло 30% попуст;
– Две деца 2-11,99 години во присуство на две возрасни лица на дополнително легло (деца делат легло) 50% попуст;

Доплати:
– Доплата за соба со поглед на море 5€ по лице на ден;
– Доплата за Ручек 12€ по лице на ден;
– Трето возрасно лице на дополнително легло 10% попуст;
– Baby Cot 7€ на ден (задолжителна претходна резервација);
– Tуристичка такса и хотелско осигурување 1,50€ по лице на ден; Деца 12-18 години 1€ по лице на ден; Деца до 11,99 години плаќат само 0,50€ по лице на ден;

Напомена:
– Цените се дадени во ЕУР, плаќањето се врши исклучиво по курс 1€=62 Денари;
– За резервација 30% при резервација остаток 21 ден пред тргнување;