Vile Oliva Hotel& Spa 4* Petrovac

февруари 24, 2024

Vile Oliva Hotel & Resort 4*- Петровац

VILEOLIVA 4*-PETROVAC

10% попуст за уплата до 29.02.2024

Цените се дадени по лице на ден на база Аll Inclusive

Тип на соба 15.04-02.06
30.09-13.10
03.06-16.06
09.09-29.09
17.06-30.06 01.07-14.07
26.08-08.09
15.07-25.08
Standart Room in Villas 47 56 64 76 93
Superior Room in Villas 49 60 69 80 98
Superior Room in Main Bulding 49 62 71 82 100
Apartment Duplex in Villas 51 67 76 86 104
Superior Aparment in Main Bulding 62 73 84 100 118

 

Во цената е вкчлучено:
– Аll Inclusive (се вклучено);
– Чадори и лежалки на 3 базени;
– Користење на Wellness and Spa центар;
– Надворешен паркинг на 500 метра од хотелот;
– Спа центар;

Во цената не е вклучено:
– Туристичка такса 1,50€ по лице на ден; Деца 12-17,99 години 1€ по лице на ден; Деца 2-11,99 години 0,50€ (наплата во агенција);
– Гаража – 8€ по кола на ден;

Услови:
– Доплата за соба со поглед на море 7€ по лице на ден само за соби Superior Room и Superior Aparments во централна зграда;
– 3-то и 4-то возрасно лице 30% попуст;;
– Деца до 1,99 години ГРАТИС;
– Деца од 2-11,99 години имаат 50% попуст во присуство на две возрасни лица;
– Доколку четврто лице во Standart или Superior 1/3, престојува дете до 11,99 години (дели легло со родител) се сместува ГРАТИС;
– Доколку во Standart или Superior соба се сместат 2 возрасни и дете до 6,99 години во тој случај дете користи редовно легло и има 70% попуст;
– Доколку во 1/4 Superior Room се сместат 2 возрасни и 2 деца до 11,99 години, едено дете има 20% попуст а второ дете ГРАТИС;
– Во Апарман се наплаќат минимум 3 цели суми.
– Доколку во апартман 1/4 петто лице е дете до 11,99 години се сместува ГРАТИС, дели легло со родител;
– Baby Cot – 7€ по лице на ден;
– Еднокреветна соба доплата 70% на цена од табела;
– Доколку во Standart или Superior Room престојува 1 возрасен + 1 дете до 11,99 години дете има 20% попуст;
– Доколку во Standart или Superior Room престојува 1 возрасен + 2 деца до 11,99 години секое дете има по 30% попуст;