Olimpian Bay Resort 4*

декември 21, 2023

Локација: 1км од Лептокарија, 80 км од Солун
Капацитет: 124 соби и 104 бунгалови
Услуга: се вклучено
Хотелски содржини: ресторан, таверна, кафетерија, три отворени базени, детски базен, бар, поол бар, беацх бар, јацуззи, ТВ сала, мини маркет, билијард, спортски терени (тениски, одбојка, кошарка, пинг-понг, мини голф), детско игралиште, водни спортови
Опременост на собите: клима уред,телефон, радио,ТВ, Мини бар, фен, балкон

Линк од хотел: OLYMPIAN BAY RESORT 4* LEPTOKARIA

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2023 25% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.01.2024 20% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2024 15% ПОПУСТ
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

OLYMPIAN BAY RESORT 4* LEPTOKARIA
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА- СЕ ВКЛУЧЕНО
4/0/10/4 03.05-23.05
29.09-26.10
24.05-13.06
15.09-28.09
14.06-11.07
25.08-14.09
12.07-24.08
Double Room Olympus View 50 77 94 118
1 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис 50% 50%
Double Room Side Sea View 52 80 96 123
1 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис 50% 50%
Double Room Sea View 54 83 99 129
1 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис 50% 50%
Double Bungalow Olympus or Garden View 49 73 89 113
1 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис 50% 50%
Family Bungalow up to 4 pax 58 88 96 123
Трето лице 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис 50% 50%
2 дете од 2-11.99 г. 50% 50% 50% 50%
Suite up to 4 pax Standard ( за соба) 219 254 312 404
Single Room Olympus View 80 124 168 212
Single Room Side Sea View 83 128 173 220
Single Bungalow Olympus or Garden View 78 117 160 204
Stayover tax 3 EUR по соба на ден , се плаќа на лице место
Опис: ресторан, бар, бар на плажа, конференциска сала,отворен базен, детско игралиште, мини маркет и др.
Соби:клима, САТ ТВ, телефон, фен, сеф, балкон
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
Cancellation policy:
03/05-13/06 & 15/09-26/10:
8-1 days before the arrival 50%
14/06-14/09:
15-1 days before the arrival 100%
Non-show or early departure 100%