Cronwell Platamon Resort 5*

декември 21, 2023

Положба: се наоѓа во Платамона, Катерини
Сместување: Опремени со сателитска ТВ, клима, телефон, мини бар, сеф, интернет, фен.
Услуга:  ultra all inclusive
Содржини: ресторан, таверна, lounge bar, beach bar, базен, фитнес центар, Спа центар, бесплатен паркинг, перална, мини маркет
Плажа: на сама плажа
Спорт и забава:  тенис, мал фудбал, одбојка на плажа, аеробик, пинг-понг, билијард, кошарка, водни спортови…

Линк од хотелот https://cronwell.com/en/hotels/platamon/

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 28.02.2024 20% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2024 15% ПОПУСТ

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА УЛТРА СЕ ВКЛУЧЕНО
Тип соба 28.04-31.05 01.06-13.06
11.09-30.09
14.06-30.06 01.07-21.07
21.08-10.09
22.07-20.08
Standard Room SSV 160 193 231 264 281
Трето лице 56 68 81 93 99
1 дете од 2-11.99 год. 28 28 28 28 28
2 дете од 2-11.99 год. 28 28 28 28 28
Junior Suite 259 292 330 362 380
Трето лице 91 103 116 127 133
1 дете од 2-11.99 год. 28 28 28 28 28
2 дете од 2-11.99 год. 28 28 28 28 28
Suite 284 316 354 387 405
Трето лице 100 111 124 136 142
1 дете од 2-11.99 год. 28 28 28 28 28
2 дете од 2-11.99 год. 28 28 28 28 28
Villa Maisonette 361 393 432 465 483
Трето лице 127 138 152 163 169
1 дете од 2-11.99 год. 28 28 28 28 28
2 дете од 2-11.99 год. 28 28 28 28 28
Superior Room Side Sea View 177 210 248 280 298
Трето лице 62 74 87 98 105
1 дете од 2-11.99 год. 28 28 28 28 28
2 дете од 2-11.99 год. 28 28 28 28 28
Family Suite 4+2 456 513 551 584 665
Presidential Suite 4+2 518 575 613 645 727
Минимум престој 3 5 5 5 5
Stayover tax 4 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место
Опис:СПА центар, конференциска сала, паркинг,ресторан,таверна,детско игралиште,бар на плажа,анимација,мини клуб,
2 отворени и еден затворен базен, воден парк
Соби: клима, САТ ТВ,фрижидер,фен,сеф
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД
11-21 DAYS DAYS BEFORE ARRIVAL 25% OF AGREED STAY
5-10 DAYS DAYS BEFORE ARRIVAL 50% OF AGREED STAY
1-4 DAYS DAYS BEFORE ARRIVAL 70% OF AGREED STAY
EARLY DEPARTURE 100% OF REMAINING STAY
NON SHOW 100% OF AGREED STAY
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ