Krit so avion od Solun

април 20, 2024

 

Крит со авион од Солун - Секој петок од 14. Јуни

СЕКОЈ ПЕТОК ОД 14. ЈУНИ

Крит е препознатлив низ целиот свет по најубавите песочни плажи, во цела Европа, кристално чисто море и богатство на историски и културни локалитети, што го прави идеален одмор за секого.

Секој петок од 14-ти јуни – Крит со авион

ТОП ЦЕНИ ЦЕЛО ЛЕТО

Побрзај и резервирај термин кој најмногу ти одговара!

8 дена – 7 ноќи – Ultra All Inclusive
Со Ultra All Inclusive пакетот, ќе можете да уживате во храна и пијалоци во текот на целиот престој, вклучувајќи и традиционални грчки специјалитети, и се тоа со комфорот на чартер летот од Солун со вклучен бесплатен паркинг.

Директен авио лет
Летаме со Sky Express секој ПЕТОК од Солун
Вклучени трансфери Аеродром – Хотел – Аеродром на КРИТ
Вклучен рачен и чекиран багаж
Бесплатен паркинг во Солун или можност за организација на превоз (со доплата)

Избор хотели со 4 и 5 ѕвезди за идеален одмор

Ultra All Inclusive, All Inclusive и Полупансион опции

КРИТ – ЦЕНОВНИК ПО ТЕРМИНИ ЗА ЛЕТО 2024
14-21 Јуни
Хотели Кат. Тип на соба Услуга Локација Цена* 3 креветна
соба*
1-во
дете
2-ро
дете
Azul Eco Hotel 4* Standard room All inclusive Skaleta 869 441 662
Minos 4* Standard room Полупансион Rethymno Town 926 1022
Creta Star 4* Eco Room No Balcony All inclusive Skaleta 1002
Creta Royal 5* Double Sea view Полупансион Skaleta 1367
Marianthi Apartments 3* Aprts Studio Deluxe Room olny Platanes 649
Kyma Suites 5* Standard Полупансион Rethymno Town 1061
Grecotel Creta Palace 5* Bungalow Garden view Полупансион Missiria 1821
Rethymno Mare 5* Deluxe sea view Полупансион Skaleta 1014
Rethymno Mare 5* Deluxe sea view Полупансион Skaleta 1014
*цена по лице при сместување во двокреветна/трикреветна соба
21-28 Јуни
Хотели Кат. Тип на соба Услуга Локација Цена* 3 креветна
соба*
1-во
дете
2-ро
дете
Azul Eco Hotel 4* Standard room AL Skaleta 869 441 662
Minos 4* Standard room Полупансион Rethymno Town 926 1022
Creta Star 4* Dbl Mountain view All inclusive Skaleta 1241
Creta Royal 5* Double room private pool Полупансион Skaleta 1512
Rethymno Mare 5* Dbl Superior Sea view Полупансион Skaleta 1140
Rethymno Mare 5* Dbl Superior Sea view Полупансион Skaleta 1140
Jo-An Palace 4* Double Economy room Полупансион Rethymno Town 822
Kyma Suites 5* Double City view Полупансион Rethymno Town 1058
*цена по лице при сместување во двокреветна/трикреветна соба
28 Јуни – 05 Јули
Хотели Кат. Тип на соба Услуга Локација Цена* 3 креветна
соба*
1-во
дете
2-ро
дете
Azul Eco Hotel 4* Standard room All inclusive Skaleta 869 441 662
Minos 4* Standard room Полупансион Rethymno Town 926 1022
Creta Star 4* Mountain View All inclusive Skaleta 1115
Creta Royal 5* Garden View Полупансион Skaleta 1031
Jo-An Palace 4* Standard HB Rethymno Town 822
Marianthi Apartments 3* Aprts Deluxe Apt 2 ADT + 2CHD RR Platanes 825
Grecotel Creta Palace 5* Bungalow Garden view Полупансион Missiria 1833
*цена по лице при сместување во двокреветна/трикреветна соба

 

05-12 Јули
Хотели Кат. Тип на соба Услуга Локација Цена* 3 креветна
соба*
1-во
дете
2-ро
дете
Azul Eco Hotel 4* Standard room All inclusive Skaleta 869 441 662
Minos 4* Standard room Полупансион Rethymno Town 1021 1128
Kyma Suites 5* Double City view Ноќ. со појадок Rethymno Town 1002
Grecotel Creta Palace 5* Bungalow Garden view Полупансион Missiria 1953
Aquila Porto Rethymno 5* Classic Dbl Urban view Ноќ. со појадок Rethymno Town 1235
Marianthi Apartments 3* Aprts Studio Deluxe Self Catering Platanes 737
Thalassi Hotel 3* Standard Double/Twin Полупансион Sfakaki 743
*цена по лице при сместување во двокреветна/трикреветна соба
12-19 Јули
Хотели Кат. Тип на соба Услуга Локација Цена* 3 креветна
соба*
1-во
дете
2-ро
дете
Azul Eco Hotel 4* Standard room All inclusive Skaleta 869 441 662
Minos 4* Standard room Полупансион Rethymno Town 1021 1128
Creta Star 4* Dbl Mountain view All inclusive Skaleta 1292
Creta Royal 5* Double Garden View Полупансион Skaleta 1273
Rethymno Mare 5* Double Superior Sea view Полупансион Skaleta 1298
Rethymno Mare 5* Double Superior Sea view Полупансион Skaleta 1298
Marianthi Apartments 3* Aprts Studio Deluxe Room olny Platanes 687
Kyma Suites 5* Double City view Полупансион Rethymno Town 1159
*цена по лице при сместување во двокреветна/трикреветна соба
19-26 Јули
Хотели Кат. Тип на соба Услуга Локација Цена* 3 креветна
соба*
1-во
дете
2-ро
дете
Azul Eco Hotel 4* Standard room All inclusive Skaleta 869 441 662
Minos 4* Standard room Полупансион Rethymno Town 1021 1128
Creta Star 4* Dbl Mountain view All inclusive Skaleta 1468
Creta Royal 5* Double Garden View Полупансион Skaleta 1430
Rethymno Mare 5* Double Superior Sea view Полупансион Skaleta 1298
Jo-An Palace 4* Double Garden View Полупансион Rethymno Town 895
Kyma Suites 5* Double City view Ноќ. со појадок Rethymno Town 1071
Kyma Suites 5* Double City view Ноќ. со појадок Rethymno Town 1166
*цена по лице при сместување во двокреветна/трикреветна соба

 

26 Јули – 02 Август
Хотели Кат. Тип на соба Услуга Локација Цена* 3 креветна
соба*
1-во
дете
2-ро
дете
Azul Eco Hotel 4* Standard room All inclusive Skaleta 932 504 731
Minos 4* Standard room Полупансион Rethymno Town 1084 1191
Creta Star 4* Dbl Mountain view All inclusive Skaleta 1506
Creta Royal 5* Double Garden View Полупансион Skaleta 1493
Sunrise Studios 3* Aprts Standard Studio Self Catering Sfakaki 680
Sunrise Studios 3* Aprts One Bedroom Apt Self Catering Sfakaki 750
Jo-An Palace 4* Standard Полупансион Rethymno Town 958
Kyma Suites 5* Double/Twin City view Полупансион Rethymno Town 1336
Kyma Suites 5* Double/Twin City view Ноќ. со појадок Rethymno Town 1241
Kydon 4* Classic Ноќ. со појадок CHANIA 777
*цена по лице при сместување во двокреветна/трикреветна соба
02 – 09 Август
Хотели Кат. Тип на соба Услуга Локација Цена* 3 креветна
соба*
1-во
дете
2-ро
дете
Azul Eco Hotel 4* Standard room All inclusive Skaleta 932 504 731
Minos 4* Standard room Полупансион Rethymno Town 1084 1191
Creta Star 4* Double Side Sea View All inclusive Skaleta 1254
Creta Royal 5* Double Garden View Полупансион Skaleta 1405
Sunrise Studios 3* Aprts Standard Studio Self Catering Sfakaki 680
Sunrise Studios 3* Aprts Standard Studio Self Catering Sfakaki 680
Jo-An Palace 4* Standard Garden All inclusive Rethymno Town 1058
Marianthi Apartments 3* Aprts Studio Deluxe Room olny Platanes 750
Marianthi Apartments 3* Aprts Deluxe room (Capacity 3) Room olny Platanes 794
Grecotel Creta Palace 5* Family Bungalow Garden view Ноќ. со појадок Missiria 3276
Kyma Suites 5* Double/Twin City view Ноќ. со појадок Rethymno Town 1128
Kyma Suites 5* Double/Twin City view Ноќ. со појадок Rethymno Town 1279
Ariadne 3* Standard Studio Ноќ. со појадок Platanes 788
*цена по лице при сместување во двокреветна/трикреветна соба

 

09-16 Август
Хотели Кат. Тип на соба Услуга Локација Цена* 3 креветна
соба*
1-во
дете
2-ро
дете
Azul Eco Hotel 4* Standard room All inclusive Skaleta 932 0 504 731
Minos 4* Standard room Полупансион Rethymno Town 1084 1191 0 0
Creta Star 4* Double Side Sea View All inclusive Skaleta 1474
Creta Royal 5* Double Garden View Полупансион Skaleta 1487
Grecotel Luxme White Palace 5* Double Guestroom Sea view All inclusive Pigianos Kampos 3301
Sunrise Studios 3* Aprts Standard Studio Self Catering Sfakaki 680
Sunrise Studios 3* Aprts Standard Studio Self Catering Sfakaki 680
Ariadne 3* Standard Studio Ноќ. со појадок Platanes 788
Marianthi Apartments 3* Aprts Studio Deluxe Room olny Platanes 756
Marianthi Apartments 3* Aprts Studio Deluxe Room olny Platanes 756
Kyma Suites 5* Double City view Ноќ. со појадок Rethymno Town 1140
Kyma Suites 5* Double City view Ноќ. со појадок Rethymno Town 1292
Grecotel Creta Palace 5* Double Sea view Полупансион Missiria 2476
Grecotel Creta Palace 5* Double Sea view Полупансион Missiria 1840
Rethymno Mare 5* SUP DBL + CHD SEA VIEW Полупансион Skaleta 1544
*цена по лице при сместување во двокреветна/трикреветна соба
16-23 Август Тип на соба Услуга
Хотели Кат. Standard room All inclusive Локација Цена* 3 креветна
соба*
1-во
дете
2-ро
дете
Azul Eco Hotel 4* Standard room Полупансион Skaleta 932 0 504 731
Minos 4* Dbl Mountain view All inclusive Rethymno Town 1084 1191 0 0
Creta Star 4* Double Garden View Полупансион Skaleta 1355
Creta Royal 5* Standard Double room Полупансион Skaleta 1405
Apollo Hotel 3* Double/Twin Полупансион Paralia Kourna 800
Jo-An Palace 4* Double/Twin City view Полупансион Rethymno Town 970
Kyma Suites 5* Double/Twin City view Ноќ. со појадок Rethymno Town 1235
Kyma Suites 5* Studio Deluxe (2ADTS+1CHD) Room olny Rethymno Town 1229
Marianthi Apartments 3* Aprts Superior Double sea view Полупансион Platanes 832
Rethymno Mare 5* One bedroom suite (2DT-2CHD) Полупансион Skaleta 1361
Rethymno Mare 5* Standard room Ноќ. со појадок Skaleta 2060
Olympic Palladium 3* One bedroom apt Self Catering Rethymno Town 838
Sunrise Studios 3* Aprts Double Sea view Полупансион Sfakaki 737
Grecotel Creta Palace 5* Missiria Rethymno 2476
*цена по лице при сместување во двокреветна/трикреветна соба
23-30 Август
Хотели Кат. Тип на соба Услуга Локација Цена* 3 креветна
соба*
1-во
дете
2-ро
дете
Azul Eco Hotel 4* Standard room All inclusive Skaleta 869 441 662
Minos 4* Standard room Полупансион Rethymno Town 1021 1128
Creta Star 4* Std double – without balcony All inclusive Skaleta 1342
Creta Royal 5* Garden View Полупансион Skaleta 1260
Sunrise Studios 3* Aprts Standard Studio Self Catering Sfakaki 586
Jo-An Palace 4* Double/Twin Standard Полупансион Rethymno Town 914
Kyma Suites 5* Double/Twin City view Полупансион Rethymno Town 1279
Kyma Suites 5* Double/Twin sea view Ноќ. со појадок Rethymno Town 1310
Kyma Suites 5* Double/Twin City view Ноќ. со појадок Rethymno Town 1172
Grecotel Creta Palace 5* Bungalow Garden view Полупансион Missiria Rethymno 2104
*цена по лице при сместување во двокреветна/трикреветна соба
30 Август – 06 Септември
Хотели Кат. Тип на соба Услуга Локација Цена* 3 креветна
соба*
1-во
дете
2-ро
дете
Azul Eco Hotel 4* Standard room All inclusive Skaleta 869 441 662
Minos 4* Standard room Полупансион Rethymno Town 989 1092
Creta Star 4* Double/Twin Mountain All inclusive Skaleta 1279
Creta Royal 5* Garden View Полупансион Skaleta 1310
Marianthi Apartments 3* Aprts Studio Deluxe Self Catering Platanes 655
*цена по лице при сместување во двокреветна/трикреветна соба
06-13 Септември
Хотели Кат. Тип на соба Услуга Локација Цена* 3 креветна
соба*
1-во
дете
2-ро
дете
Azul Eco Hotel 4* Standard room All inclusive Skaleta 869 0 441 662
Minos 4* Standard room Полупансион Rethymno Town 983 1092 0 0
Creta Star 4* Double/Twin Mountain All inclusive Skaleta 1260
Creta Royal 5* Double Sea view Полупансион Skaleta 1537
Sunrise Hotel Studios Apartment 3* One Bedroom Apt Self Catering Sfakaki 643
Marianthi Apartments 3* Aprts Studio Deluxe Self Catering Platanes 680
Thalassi Hotel 3* Standard Double/Twin Полупансион Sfakaki 668
*цена по лице при сместување во двокреветна/трикреветна соба