Kalogria Beach 4*

декември 23, 2023

Kalogria Beach Peloponnese е хотел кој се наоѓа на песочната плажа на западниот брег на Ахаја, на влезот во Коринтскиот Залив. Хотелот има поглед на златниот брег на западниот Пелопонез, со поглед на островите Кефалонија и Закинтос. Се наоѓа под познатото пристаниште Килини, од каде што тргнуваат траекти за споменатите острови. Околината на хотелот е главно напуштена, а има и многу зеленило. Регионот е познат по своето големо езеро и природен резерват. хотелот Kalogria Beach Peloponnese на своите гости им нуди сеопфатна услуга, додека сместувањето може да биде и во семејни апартмани, во кои можат да се сместат четири возрасни лица.

Оброци: појадок, ручек и вечера – шведска маса (all inclusive).

СОДРЖИНА:
рецепција, ресторан, лоби бар, градина, базен, wifi интернет

СОДРЖИНА НА СОБАТА:
бања, клима, ТВ, телефон, мини фрижидер, балкон со масичка за седење

Линк од хотел: KALOGRIA BEACH 4* ACHAIA

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2023 10% ПОПУСТ

KALOGRIA BEACH 4* ACHAIA
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА – СЕ ВКЛУЧЕНО
20 01.06-15.06 16.06-30.06 01.07-15.07 16.07-31.07 01.08-25.08 26.08-31.08 01.09-15.09 16.09-30.09
Standard Room 76 92 116 134 145 134 105 87
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-12.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-12.99 год. 50% 50% 50% 50% 50% 50% 50% 50%
Superior Room 81 98 121 139 150 139 110 92
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-12.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Standard Room for Single use 110 134 162 197 208 197 162 110
1 дете од 2-12.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Family Room up to 4 pax ( за соба) 208 231 266 301 323 231 231 231
Stayover tax 3 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ