Calamos Beach3*

декември 23, 2023

Calamos Beach 3* е сместен на приватна песочна плажа. Реновиран е во 2018та година. Нуди 185 пространи соби со балкони, а голем број е со поглед на море. Собите се опремени со клима уред, балкон, мал фрижидер, телефон, ТВ, интернет. Помошен кревет е камп на расклопување. Фамилијарните соби се со кревети на кат и поглед на море, а во понуда се и апартмани односно две соби споени со врата и се со поглед на планина. Dress code е задолжителен за време на оброците во ресторанот. Хотелот нуди и менувачница, лифт, ресторан, барови, интернет, детско игралиште и клуб, организирана плажа со лежалки и чадори, детски базен, анимација, терен за кошарка, тенис /со доплата /со доплата/. Хотелот е прилагоден за лица со пречки во движење.

Линк од хотел: CALAMOS BEACH 3* KALAMOS ATTIKI

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.01.2024 15% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2024 10% ПОПУСТ

CALAMOS BEACH FAMILY CLUB 3* KALAMOS ATTIKI
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА –СЕ ВКЛУЧЕНО
10 18.05-30.05
29.09-12.10
31.05-14.06
08.09-28.09
14.06-12.07
25.08-07.09
13.07-24.08
Standard Room Mountain View 46 49 61 75
Трето лице 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-11.99 г. 50% 50% 50% 50%
Standard Room Sea View 50 55 68 82
Трето лице 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-11.99 г. 50% 50% 50% 50%
Family Room with Bunkbeds Sea View 52 56 69 83
1 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 г. 50% 50% 50% 50%
Two Bedroom Family Suite (за соба) 147 156 197 238
Трето лице Гратис Гратис Гратис Гратис
1 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
3 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
Мин. Престој 1 1 1 3
Опис: паркинг, отворен базен, бесплатни чадори илежалки на плажа,детски клуб, бар, ресторан, тенис, WI –FI во лоби
Соби: балкон, клима, ТВ, телефон, фен, фрижидер
Stayover tax 1.5 EUR по соба на ден , се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
Non show 100% of total amount
Early departure 100% of total amount
Cancelled 1-7 days before check-in 50% of total amount
Cancelled 8-14 days before check-in 30% of total amount
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ