Enavlion Hotel 3* Golden Beach

јануари 16, 2024

ENAVLION HOTEL ***,Golden Beach - Thassos

Хотел Енавлион е еден од најлуксузните хотели на Златната плажа. Се наоѓа на околу 100 метри од плажата, која ја делат ред хотели и пат. Хотелот располага со рецепција, лоби, wi-fi интернет на јавните површини на хотелот (бесплатно), ресторан, голема тераса со чадори и лежалки. Сите соби имаат WC, A/C, ТВ, сеф, интернет конекција, креветче (на барање, без доплата), мал фрижидер и тераса со поглед на море. Стандардните соби се наменети за 2 лица (кревет „француски“). Јуниор апартманите се наменети за 2-4 лица и се состојат од комбинирана дневна соба и спална соба („француски“ кревет и софа). Апартманите се наменети за 2-4 лица и се состојат од спална соба („француски“ кревет) и дневна соба (софа). Имаат 2 телевизори и 2 клима уреди. Апартманите се наменети за 2-4 лица и се состојат од спална соба („француски“ кревет) и дневна („француски“ кревет) во која има и мала кујна. Имаат 2 телевизори и 2 клима уреди. Апартманите се наоѓаат во подрум и немаат тераса. Услугата во хотелот Енавлион е ноќевање со појадок или полупансион: појадок – „шведска маса“ (самопослужување), и вечера – избор од неколку јадења од менито.

Линк од хотел: Enavlion 4*

 ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2024 5% ПОПУСТ

ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
0/10 01.06-15.06 16.06-30.06
01.09-15.09
01.07-31.07 01.08-31.08 16.09-25.09
Double for Single Use 116 139 150 173 116
Double Standard 66 75 80 88 64
Junior Suite up to 4 pax 75 90 98 102 69
Трето лице 15% 15% 15% 15% 15%
1 дете од 4-11.99 год. 15% 15% 15% 15% 15%
2 дете од 4-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Standard Suite up to 4 pax 93 102 113 118 93
Трето лице 15% 15% 15% 15% 15%
1 дете од 4-11.99 год. 15% 15% 15% 15% 15%
2 дете од 4-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Standard Apartment up to 4 pax 81 95 107 112 81
Трето лице 15% 15% 15% 15% 15%
Четврто лице 10% 10% 10% 10% 10%
1 дете од 4-11.99 год. 15% 15% 15% 15% 15%
2 дете од 4-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Полупансион 26 26 26 26 26
Деца од 2-3.99 год. 9 9 9 9 9
Деца од 4-11.99 год. 17 17 17 17 17
Минимум престој 1 2 5 5 1
Stayover tax 3 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
Cancellation Policy:
21-8 days before the arrival 30%
7-1 days before the arrival 100%
Non-show 100%
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ
  • Локација: