Despotiko Apartments Hotel & Suites 3*

декември 13, 2023

Хотел Деспотико се наоѓа на една од најубавите и најдолгите плажи на Халкидики, Тристиники. Од аеродромот во Солун е 120 км и од Неос Мармарис 17 км.

Долгата и широка плажа со бел песок се наоѓа веднаш пред хотелот и е една од најубавите и најпознатите на Халкидики. Чадорите и лежалките на плажа се бесплатни за гостите на хотелот.
Се состои од главна зграда со рецепција, ресторан и четири апартмани на првиот кат со посебна тераса и џакузи, како и две згради со реновирани соби и неколку различни апартмани, двата на приземје со директен пристап до градината. , и на првиот кат. Лоциран на околу сто метри од сопствениот дел на плажата, опкружен со медитеранска градина, хотелот Деспотико има базен со бар, детски базен и игралиште, ресторан, таверна, мала капела на отворено, мала црква, wi-fi интернет на јавните површини на хотелот (со доплата на лице место ), билијард (доплата на лице место), пинг-понг, паркинг.
Деспотико нуди различни типови на апартмани, апартмани и бунгалови, а секој од нив содржи wi-fi со доплата, ТВ, телефон, клима уред, сеф, туш, огледало за шминка, фен, кујна со основна опрема, минибар, наместена тераса, секојдневно чистење.

Линк од хотел: DESPOTIKO APARTMENTS HOTEL & SUITES 3* TRISTANIKA

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 29.02.2024 10% ПОПУСТ
(ВАЖИ ЗА STANDARD, STANDARD APARTMENT И LOFT ECO SUITE)

DESPOTIKO APARTMENTS HOTEL & SUITES 3* TRISTANIKA
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊЕ
10 26.04-01.06 02.0-20.06 21.06-25.07
08.09-14.09
26.07-07.09 15.09-28.09
Standard Studio for 2 pax 71 83 95 107 83
Eco Suite for 2 pax 107 131 155 178 131
Standard Apartment for 3 pax 83 95 107 119 95
Трето лице Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
1 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Grand Eco Suite 2 pax 155 178 202 226 178
Трето лице Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Loft Eco Suite 2 pax 119 143 167 190 143
Трето лице Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Четврто лице Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
1 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Family Eco Suite 2 pax 190 214 238 262 214
Трето лице Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Четврто лице Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
1 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
3 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Минимум престој 3 5 5 5 3
Stayover tax 1.5 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место
Опис: паркинг, базен, џакузи,масажа,фитнес,базен за деца, детско игралиште,бар,ресторан, таверна,кошарка,тенис
Соби :чајна кујна,клима,телефон,фрижидер,WI-FI,ТВ ,фен,балкон
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
Cancellation policy
Non show 100% of total amount
Early departure 100% of total amount
Cancelled 1-14 days before check-in 30% of total amount
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ