Blue Dream Palace 5*

декември 23, 2023

Положба : се наоѓа во местото Трипити, на 3,5 км до Лименариа
Сместување: стандардни соби и свити. Собите се опремени со бања, балкон , клима уред, сателитска тв, телефон, фен, фрижидер, сеф и радио.
Услуга: полупансион ( појадок и вечера)
Содржини: ресторан, таверна, бар покрај базенот, бар на плажа, тв сала, интернет, бебиситер, мини маркет, сеф на рецепција, интернет, детско игралиште, паркинг и менувачница
Плажа: песочна плажа
Спорт и забава: надворешен базен со џакузи, 2 внатрешни базени, базен за деца, сауна, масажа, анимација за деца, забава на плажа, фитнес, спортски активности, кошарка, одбојка на плажа, билијард, пинг-понг, водени спортови

Линк од хотел:  BLUE DREAM PALACE 5* THASSOS (TRIPITI)

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2023
10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 15.03.2024

BLUE DREAM PALACE 5* THASSOS (TRIPITI) www.bluedreampalace.gr
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА –НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
0 01.05-05.06
26.09-20.10
06.06-30.06
10.09-25.09
01.07-09.09
Double Superior 45 86 114
Трето Лице 50% 50% 50%
1 дете од 3-11.99 г. 30% 30% 30%
Junior Suite up to 4 pax 64 102 145
Трето Лице 30% 30% 30%
Четврто Лице 30% 30% 30%
1 дете од 3-11.99 г. 30% 30% 30%
2 дете од 3-11.99 г. Гратис Гратис Гратис
Senior Suite up to 4 pax 87 158 225
Трето Лице 30% 30% 30%
Четврто Лице 30% 30% 30%
1 дете од 3-11.99 г. 30% 30% 30%
2 дете од 3-11.99 г. Гратис Гратис Гратис
Suite DSuites Shared Pool up to 2 pax 79 116 162
Double Deluxe up to 3 pax 58 104 139
Трето лице 50% 50% 50%
1 дете од 3-11.99 г. 30% 30% 30%
Double Deluxe With Private Pool Up to 4 pax 104 214 243
Трето Лице 30% 30% 30%
1 дете од 3-11.99 г. 30% 30% 30%
2 дете од 3-11.99 г. Гратис Гратис Гратис
Полупансион 18 18 18
Деца од 3-11.99 г. 9 9 9
Минимум Престој 2 3 5
Stayover tax 4 EUR ,се плаќа на лице место
Соби: САТ ТВ, телефон,клима,сеф,мини бар,фен,балкон
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
1. Cancellation policy:
15-12 days before arrival 30%
11-9 days before arrival 50%
8-1 days before arrival 80%
Non-show/ Early Departure 100%
2. Rates are not valid for Czech market.
3. The maximum occupancy in deluxe rooms is 3 adults or 2 adults + 2 children up to 11.99 y.o.
УПЛАТА 30% ВЕДНАШ И 70% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ