Alia Palace 5* Pefkohori

јануари 16, 2024

ALIA PALACE LUXURY ***** / PEFKOHORI

Локација: Над гратчето Пефкохори 500 м, меѓу прекрасна природа, 800 м од плажа
Капацитет: 78 соби и 8 бунгалови со базен.
Хотелски содржини: ресторан, бар, сеф, продавници, тениски терен, сауна, масажа, билијард, столен теннис, џакузи, турска бања, отворен базен, 1 помал детски, бизнис центар, перална, менувачница, рент а кар, интернет, паркинг, детско игралиште, трансфер до плажа.
Опременост на собите: бања, балкон, клима уред, сателитска ТВ, сеф, телефон, мини бар и фен.

Линк од хотел: ALIA PALACE *** PEFKOHORI

ХОТЕЛОТ НЕ ПРИМА ДЕЦА ПОД 16 ГОДИНИ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 29.02.2024 20% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2024 15% ПОПУСТ

ALIA PALACE *** PEFKOHORI
ЦЕНА ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –ПОЛУПАНСИОН
2 03.04.24
28.04.24
29.04.24
31.05.24
01.06.24
30.06.24
01.07.24
20.07.24
21.07.24
24.08.24
25.08.24
10.09.24
11.09.24
30.09.24
01.10.24
28.10.24
JUNIOR SUITE PANORAMIC SEA VIEW PRIVATE HEATED POOL
2 ADL 262 308 425 464 501 464 425 308
1 ADL 262 308 425 464 501 464 425 308
3 ADL 327 385 532 580 626 580 532 385
JUNIOR SINGLE SUITE SIDE SEA GARDEN VIEW PRIVATE POOL
1 ADL 151 178 257 293 316 293 257 178
JUNIOR SUITE SIDE SEA GARDEN VIEW PRIVATE POOL
2 ADL 191 222 322 367 396 367 322 222
1 ADL 191 222 322 367 396 367 322 222
3 ADL 239 277 403 459 495 459 403 277
PROMO JUNIOR SUITE
2 ADL 162 188 290 329 357 329 290 188
1 ADL 162 188 290 329 357 329 290 188
3 ADL 203 234 363 412 446 412 363 234
STANDARD ROOM SIDE SEA VIEW
2 ADL 108 124 180 204 228 204 180 124
1 ADL 108 124 180 204 228 204 180 124
3 ADL 134 154 224 254 284 254 224 154
SUPERIOR ROOM SEA VIEW
2 ADL 121 136 197 229 246 229 197 136
1 ADL 121 136 197 229 246 229 197 136
3 ADL 152 170 246 286 307 286 246 170
SUPERIOR SINGLE ROOM SEA VIEW
1 ADL 98 109 157 182 198 182 157 109
VILLA SIDE SEA VIEW
2 ADL 250 286 390 469 563 469 390 286
1 ADL 250 286 390 469 563 469 390 286
3 ADL 313 357 487 586 703 586 487 357
4 ADL 338 386 526 633 759 633 526 386
ЦЕНА ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – СЕ ВКЛУЧЕНО
JUNIOR SUITE PANORAMIC SEA VIEW PRIVATE HEATED POOL
2 ADL 365 410 540 579 615 579 540 410
1 ADL 313 359 483 521 558 521 483 359
3 ADL 482 539 703 752 798 752 703 539
JUNIOR SINGLE SUITE SIDE SEA GARDEN VIEW PRIVATE POOL
1 ADL 202 230 314 350 373 350 314 230
JUNIOR SUITE SIDE SEA GARDEN VIEW PRIVATE POOL
2 ADL 294 325 437 481 510 481 437 325
1 ADL 242 273 380 424 453 424 380 273
3 ADL 393 432 575 630 666 630 575 432
PROMO JUNIOR SUITE
2 ADL 265 290 405 444 471 444 405 290
1 ADL 214 239 348 387 414 387 348 239
3 ADL 357 389 535 583 617 583 535 389
STANDARD ROOM SIDE SEA VIEW
2 ADL 210 226 294 318 342 318 294 226
1 ADL 159 175 237 261 285 261 237 175
3 ADL 289 309 396 426 456 426 396 309
SUPERIOR ROOM SEA VIEW
2 ADL 224 239 311 343 360 343 311 239
1 ADL 173 188 254 286 303 286 254 188
3 ADL 306 324 417 457 479 457 417 324
SUPERIOR SINGLE ROOM SEA VIEW
1 ADL 150 160 214 239 255 239 214 160
VILLA SIDE SEA VIEW
2 ADL 353 389 504 583 677 583 504 389
1 ADL 302 337 447 526 620 526 447 337
3 ADL 467 512 659 757 875 757 659 512
4 ADL 544 592 755 862 988 862 755 592
М.П 2 3 3 3 3 3 3 3
Stayover tax 4 EUR за соба на ден , се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
ХОТЕЛОТ НЕ ПРИМА ДЕЦА ПОД 16 ГОДИНИ
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

 

Медија

  • Локација: