Possidi Holidays Resort 5* Possidi

јануари 16, 2024

POSSIDI HOLIDAYS RESORT *****

Локација : на 3 км од местото Посиди. Хотелот е на плажа.

Капацитет : 115 соби и 11 суите

Услуга: полупансион (појадок и вечера)

Хотелски содржини : ресторан, 24 часа рецепција, сеф, тенис, сауна, фитнесс центар, СПА центар, масажа, мини клуб за деца, пинг понг, џакузи, отворен базен со посебен сектор за деца,таверна, 2 бара ( main bar, pool bar),спортови на вода, мини маркет, продавници, Wi-Fi интернет во јавни простории (бесплатен), јавен паркинг во близина на хотелот (бесплатен)…
Опременост на собите : телефон, мини бар, сателитска ТВ, фен, клима уред.

Линк од хотел: POSSIDI HOLIDAYS RESORT *****

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 29.02.2024 10% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2024 5% ПОПУСТ

POSSIDI HOLIDAYS ***** POSSIDI 126 СОБИ www.possidi-holidays.gr
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА –ПОЛУПАНСИОН
10/1/2004 27.04-11.05
29.09-02.11
12.05-25.05 26.05-08.06
22.09-28.09
09.06-22.06
08.09-21.09
23.06-06.07 07.07-24.08 25.08-07.09
Standard Room Garden View 43 49 58 72 82 96 89
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 0-2.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
1 дете од 3-10.99 г. 6 6 6 6 6 6 6
Standard Room Sea View 51 57 69 83 94 105 101
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 0-2.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
1 дете од 3-10.99 г. 6 6 6 6 6 6 6
Superior Room Sea View 57 63 75 89 99 113 106
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 0-2.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
1 дете од 3-10.99 г. 6 6 6 6 6 6 6
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –ПОЛУПАНСИОН
Family Room Mountain View 159 185 197 220 248 272 266
Трето лице 56 65 69 77 87 95 93
1 дете од 3-10.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 3-10.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Family Room Sea View 174 202 220 243 272 295 283
Трето лице 61 71 77 85 95 104 99
1 дете од 3-10.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 3-10.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Executive Suite Sea View 243 266 312 347 393 427 410
1 дете од 3-10.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 3-10.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Се вклучено 37 37 37 37 37 37 37
Деца од 5-10.99 г. 17 17 17 17 17 17 17
Мин.престој 3 3 5 5 5 5 3
Stayover tax 4 EUR по соба на ден, се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
Non show 100% of total amount
Early departure 100% of total amount
Cancelled 1-6 days before check-in 100% of total amount
Cancelled 7-13 days before check-in 50% of total amount
Cancelled 14-20 days before check-in 30% of total amount
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ