Aleksandar 4* Budva

hotel-aleksandar-budva
февруари 24, 2024

 

Hotel Aleksandar 4*- Будва

 HOTEL ALEKSANDAR4* BUDVA
Цените се дадени по лице на ден на база Полупансион

Тип на Соба Aприл
Мај
Октомври
Jуни
Септември
Jули
Август
1/2 Standart Room 48€ 64€ 80€
Single Room 65€ 96€ 129€
Apartment / Family Room 54€ 73€ 93€

Услови за деца:
– Прво дете 2-6,99 години на дополнително легло во 1/2+1 соба 50% попуст;
– Прво дете 7-11,99 години на дополнително легло во 1/2+1 соба 30% попуст;
– Aпартман 2+2 деца до 6,99 години на дополнително легло 50% попуст;
– Aпартман 2+2 деца 7-11,99 години 30% попуст;
– Family Room 2 деца до 11,99 години имат по 30% попуст;
– Деца до 1,99 години ГРАТИС (За услов едно возрасно лице + едно дете до 1,99 години се пресметува Single Room)

Доплати:
– Доплата за ручек 12€ по лице на ден;
– Доплата за Аll Inclusive 18€ по лице на ден; (не важи на плажата)
– Трето возрасно лице на дополнително легло 10% попуст во 1/2+1 Соба и Апартман
– Baby Cot 7€ на ден (задолжителна претходна резервација);
– Tуристичка такса и хотелско осигурување 1,50€ по лице на ден; Деца 12-18 години 1€ по лице на ден; Деца до 11,99 години плаќат само 0,50€ по лице на ден;

Напомена:
– Цените се дадени во ЕУР, плаќањето се врши исклучиво по курс 1€=62 Денари;
– За резервација 50% при резервација остаток 21 ден пред тргнување;
– Минимум престој 3 ноќи