Slovenska Plaza 3* Budva

февруари 24, 2024

Slovenska Plaza 3*- Будва

HOTEL SLOVENSKA PLAZA 3* BUDVA

Цените се дадени по лице на ден на база Полупансион

Тип на Соба Aприл
Мај
Октомври
Jуни
Септември
Jули
Август
1/2 Standart Room 40€ 54€ 67€
1/1 Single Room 56€ 81€ 107€
Studio 45€ 59€ 73€
Apartment 46€ 62€ 76€

Услови за деца:
– Прво дете 2-6,99 години на дополнително легло во 1/2+1 соба или 1/2+1 Студио 50% попуст;
– Прво дете 7-11,99 години на дополнително легло во 1/2+1 соба или 1/2+1 Студио 30% попуст;
– Две деца 2-11,99 години на дополнилтено легло (деца на заедночно легло) во 1/2+1 соба или 1/2+1 Студио 50% попуст;
– Aпартман 2+2 за три возрасни лица се наплаќаат 3 полни цени;
– Aпартман 2+2 за четири возрасни лица (3-то и 4-то лице) имат по 10% попуст;
– Aпартман 2+2 во случај 3 возрасни + 1 дете 2-11,99 години, трето возрасно лице има 10% попуст а дете (2-6,99 години 50% попуст или 7-11,99 години 30% попуст)
– Апартман 2+2 – 2 возрасни + 2 деца до 6,99 години деца 50% попуст;
– Aпартман 2+2 – 2 возрасни + 2 деца 7-11,99 години 30% попуст;
– Aпартман 04: 2 возрасни + 2 деца, 3 возрасни лица + 1 дете, 4 возрасни лица;
– Во овој тип на апартман не се одобрува попуст; Минимум коефициент 3,4.
– За Деца 2-11,99 години, во присуство на 2 возрасни лица се одобрува 30% попуст;

Доплати:
– Доплата за ручек 12€ по лице на ден;
– All Inclusive 18€ по лице на ден; (не важи на плажа)
– Трето возрасно лице на дополнително легло 10% попуст во Standart Room и Studio
– Baby Cot 7€ на ден (задолжителна претходна резервација);
– Tуристичка такса и хотелско осигурување 1,50€ по лице на ден; Деца 12-18 години 1€ по лице на ден; Деца до 11,99 години плаќат само 0,50€ по лице на ден;

Напомена:
– Цените се дадени во ЕУР, плаќањето се врши исклучиво по курс 1€=62 Денари;
– За резервација 30% при резервација остаток 21 ден пред тргнување;
– Минимум престој 3 ноќи