Acrotel Elea Beach Hotel 4* Nikiti

декември 19, 2023

ЛОКАЦИЈА: Elea Beach Hotel е дел од синџирот хотели Acrotel. Овој хотел се наоѓа во најубавиот дел на Ситонија и е опкружен со зеленило. Оддалечено е 9 км од Никити, 11 км од Неос Мармарас и околу 100 км од Солун, 100 м од плажа.

СОДРЖИНИ: Отворен базен со посебен дел за деца, бесплатни чадори и лежалки на базен, лекар на повик за итни случаи, внатрешен и надворешен ресторан, надворешен базен, снек бар на базен, креветче за бебиња (со доплата), детски столчиња за бебиња , сеф (со доплата), мини автобус (со доплата), менувачница, мини маркет во хотелскиот комплекс, паркинг, лежалки и чадори покрај базен бесплатно, WI-FI во општите области на хотелот бесплатно полнење, тениско игралиште, кошарка, пинг-понг.

УСЛУГИ: хотелот нуди полупансион или се вклучено услуга. A la carte ресторан

СОБИ: Хотелот располага со 80 соби. Секоја соба има бесплатен сеф, балкон/тераса, A/C, SAT TV, телефон, фен, фрижидер, бесплатен WI-FI, туш кабина, креветче со доплата на рецепција.Сите соби се едноставно уредени.

Стандардна соба (~20 м2) – кревети од тули, брачен кревет или 2 посебни кревети.

Супериор соба (~28 м2) – комбинирана дневна соба со спална соба, брачен кревет или 2 посебни кревети, комплет за кафе/чај.

Семејна соба – (~35м2) – соби со лизгачки врати, едната со брачен кревет, а другата со 2 посебни кревети или кревети на спрат; комплет за кафе/чај, бањарки и влечки.

ДОПОЛНИТЕЛНИ УСЛУГИ :

Нема услови за лица со посебни потреби. Дозволен престој за домашни миленици до 5 кг на барање, со доплата на лице место. Изнајмување пешкир за плажа – со доплата.

Линк https://www.acrotel.gr/elea-beach/

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2024 15% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 01.04 ДО 14.06.2024
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2024 10% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 15.06 ДО 31.10.2024

ACROTEL ELEA BEACH 4* ELEA BEACH
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – ПОЛУПАНСИОН
2/4/2001 01.04.24
10.05.24
11.05.24
14.06.24
15.06.24
19.07.24
20.07.24
24.08.24
25.08.24
14.09.24
15.09.24
05.10.24
06.10.24
31.10.24
FAMILY ROOM
2 ADL 97 125 182 234 182 125 97
3 ADL 131 168 245 316 245 168 131
1 ADL + 1 CHD (2-5.99) 97 125 182 234 182 125 97
1 ADL + 1 CHD (6-11.99) 97 125 182 234 182 125 97
1 ADL + 2 CHD (2-5.99) (6-11.99) 97 125 182 234 182 125 97
1 ADL + 2 CHD (2-5.99) 97 125 182 234 182 125 97
1 ADL + 2 CHD (6-11.99) 97 125 182 234 182 125 97
2 ADL + 1 CHD (2-5.99) 97 125 182 234 182 125 97
2 ADL + 1 CHD (6-11.99) 97 125 182 234 182 125 97
2 ADL + 2 CHD (2-5.99) (6-11.99) 122 156 227 293 227 156 122
2 ADL + 2 CHD (2-5.99) 122 156 227 293 227 156 122
2 ADL + 2 CHD (6-11.99) 122 156 227 293 227 156 122
3 ADL + 1 CHD (2-5.99) 131 168 245 316 245 168 131
3 ADL + 1 CHD (6-11.99) 131 168 245 316 245 168 131
4 ADL 165 212 309 398 309 212 165
STANDARD ROOM
2 ADL 86 109 143 186 143 109 86
1 ADL 86 109 143 186 143 109 86
3 ADL 116 147 193 252 193 147 116
1 ADL + 1 CHD (2-5.99) 86 109 143 186 143 109 86
1 ADL + 1 CHD (6-11.99) 86 109 143 186 143 109 86
1 ADL + 2 CHD (2-5.99)(6-11.99) 86 109 143 186 143 109 86
1 ADL + 2 CHD (2-5.99) 86 109 143 186 143 109 86
1 ADL + 2 CHD (6-11.99) 86 109 143 186 143 109 86
2 ADL + 1 CHD (2-5.99) 86 109 143 186 143 109 86
2 ADL + 1 CHD (6-11.99) 86 109 143 186 143 109 86
STANDARD SINGLE ROOM
1 ADL 69 92 128 172 128 92 69
SUPERIOR ROOM
2 ADL 95 118 164 218 164 118 95
1 ADL 95 118 164 218 164 118 95
3 ADL 128 159 221 295 221 159 128
1 ADL + 1 CHD (2-5.99) 95 118 164 218 164 118 95
1 ADL + 1 CHD (6-11.99) 95 118 164 218 164 118 95
1 ADL + 2 CHD (2-5.99)(6-11.99) 95 118 164 218 164 118 95
1 ADL + 2 CHD (2-5.99) 95 118 164 218 164 118 95
1 ADL + 2 CHD (6-11.99) 95 118 164 218 164 118 95
2 ADL + 1 CHD (2-5.99) 95 118 164 218 164 118 95
2 ADL + 1 CHD (6-11.99) 95 118 164 218 164 118 95
2 ADL + 2 CHD (2-5.99)(6-11.99) 119 147 204 273 204 147 119
2 ADL + 2 CHD (2-5.99) 119 147 204 273 204 147 119
2 ADL + 2 CHD (6-11.99) 119 147 204 273 204 147 119
3 ADL + 1 CHD (2-5.99) 128 159 221 295 221 159 128
3 ADL + 1 CHD (6-11.99) 128 159 221 295 221 159 128
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – СЕ ВКЛУЧЕНО
FAMILY ROOM
2 ADL 166 193 250 303 250 193 166
3 ADL 234 271 348 419 348 271 234
1 ADL + 1 CHD (2-5.99) 132 159 216 269 216 159 132
1 ADL + 1 CHD (6-11.99) 149 176 233 286 233 176 149
1 ADL + 2 CHD (2-5.99)(6-11.99) 149 176 233 286 233 176 149
1 ADL + 2 CHD (2-5.99) 132 159 216 269 216 159 132
1 ADL + 2 CHD (6-11.99) 166 193 250 303 250 193 166
2 ADL + 1 CHD (2-5.99) 166 193 250 303 250 193 166
2 ADL + 1 CHD (6-11.99) 183 210 268 320 268 210 183
2 ADL + 2 CHD (2-5.99) (6-11.99) 207 242 313 379 313 242 207
2 ADL + 2 CHD (2-5.99) 190 224 296 362 296 224 190
2 ADL + 2 CHD (6-11.99) 224 259 330 396 330 259 224
3 ADL + 1 CHD (2-5.99) 234 271 348 419 348 271 234
3 ADL + 1 CHD (6-11.99) 251 288 366 437 366 288 251
4 ADL 302 349 446 536 446 349 302
STANDARD ROOM
2 ADL 154 177 212 255 212 177 154
1 ADL 120 143 177 221 177 143 120
3 ADL 219 250 296 355 296 250 219
1 ADL + 1 CHD (2-5.99) 120 143 177 221 177 143 120
1 ADL + 1 CHD (6-11.99) 137 160 194 238 194 160 137
1 ADL + 2 CHD (2-5.99) (6-11.99) 137 160 194 238 194 160 137
1 ADL + 2 CHD (2-5.99) 120 143 177 221 177 143 120
1 ADL + 2 CHD (6-11.99) 154 177 212 255 212 177 154
2 ADL + 1 CHD (2-5.99) 154 177 212 255 212 177 154
2 ADL + 1 CHD (6-11.99) 171 194 229 272 229 194 171
STANDARD SINGLE ROOM
1 ADL 104 126 162 206 162 126 104
SUPERIOR ROOM
2 ADL 164 186 232 287 232 186 164
1 ADL 129 152 198 253 198 152 129
3 ADL 231 262 324 398 324 262 231
1 ADL + 1 CHD (2-5.99) 129 152 198 253 198 152 129
1 ADL + 1 CHD (6-11.99) 146 169 215 270 215 169 146
1 ADL + 2 CHD (2-5.99) (6-11.99) 146 169 215 270 215 169 146
1 ADL + 2 CHD (2-5.99) 129 152 198 253 198 152 129
1 ADL + 2 CHD (6-11.99) 164 186 232 287 232 186 164
2 ADL + 1 CHD (2-5.99) 164 186 232 287 232 186 164
2 ADL + 1 CHD (6-11.99) 181 204 249 304 249 204 181
2 ADL + 2 CHD (2-5.99) (6-11.99) 204 233 290 359 290 233 204
2 ADL + 2 CHD (2-5.99) 187 216 273 342 273 216 187
2 ADL + 2 CHD (6-11.99) 222 250 307 376 307 250 222
3 ADL + 1 CHD (2-5.99) 231 262 324 398 324 262 231
3 ADL + 1 CHD (6-11.99) 248 279 341 415 341 279 248
Минимум престој 3 3 5 5 5 3 3
Stayover tax 3 EUR за соба на ден , се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ