Vila Lion Nikiti

март 24, 2024

Вила Лион се наоѓа помеѓу Никити и Агиос Јоанис Халкидики, со совршен поглед на заливот Торонеос. Вилата располага со паркинг простор за минимум 3 коли, скара, базен со лежалки и чадори, сауна и амам.
Вилата има три ката:

Приземјето нуди пространа кујна со сета модерна опрема вклучувајќи машина за миење садови, трпезарија, спална соба и бања со туш.
Скалите водат до првиот кат каде има кујна, простор за седење, спална соба со два единечни кревети и бања со туш.
Горниот кат нуди главна спална соба и пространа бања опремена со машина за перење.
Вилата е климатизирана, опремена со ТВ, интернет, мрежи против комарци, фен, пегла и даска за пеглање.

Сместување: на првите 2 нивоа од вилата се наоѓа комплетно опремена кујна со трпезарија, дневна соба со аголна гарнитура на извлекување и камин и 2 спални соби со тоалет со туш. На третото ниво се наоѓа спална соба и поголемо купатило со машина за перење. Две спални соби се брачен кревет додека третата е со 2 одделни кревети.

Терасата на третото ниво е со прекрасен поглед кон море и маслинови насади. Кујната е комплетно опремена со шпорет со рерна, фрижидер, микро, машина за садови како и трпезариски простор.

Вилата располага со приватен велнес центар каде гостите може да се опуштат во парно купатило и сауна, а на барање може да се огранизираат и дополнителни услуги како масажа и часови по јога.

Вилата е опкружена со убаво уреден двор каде е сместен базенот со лежалки и чадори. Гостите имаат на располагање тераса за сончање, градинарски намештај, скара, а за најмладите е обезбедено детско игралиште. Достапни се 4 приватни паркинг места а куќните миленичиња се добродојдени.

Вилата е оддалечена околу 750 метри од песочната плажа и шеталиштето во Никити, кое нуди многу супермаркети, локален фармерски пазар секој петок, таверни и барови, додека најблиските пекари се на главниот пат, на неколку стотини метри од сопственоста.

Вилата има три ката:

Приземјето нуди пространа кујна со сета модерна опрема вклучувајќи машина за миење садови, трпезарија, спална соба и бања со туш.
Скалите водат до првиот кат каде има кујна, простор за седење, спална соба со два единечни кревети и бања со туш.
Горниот кат нуди главна спална соба и пространа бања опремена со машина за перење.
Вилата е климатизирана, опремена со ТВ, интернет, мрежи против комарци, фен, пегла и даска за пеглање.

Услуги и содржини: 
• Бесплатен Wi-Fi интернет
• Клима, греење
LCD ТВ
• Кујна, фрижиер, шпорет, рерна
• Микро, електричен бокал за вода, машина за перење садови
• Купатило со туш, фен за коса, машина за перење алишта
• Вентилатор, пегла, мрежа за комарци
• Тераса, поглед море
• Базен, тераса за сунчање, лежалки и чадори
• Градина, скара, гарнитура за седење, детско игралиште
• СПА, сауна, парно купатило
• Приватен паркинг
термин: цена во евра
18.5.2024 899
25.5.2024 1059
01.6.2024 1199
08.6.2024 1299
15.6.2024 1459
22.6.2024 1629
29.6.2024 1819
06.7.2024 2079
13.7.2024 2099
20.7.2024 2299
27.7.2024 2299
03.8.2023 2299
10.8.2024 2299
17.8.2024 2079
24.8.2024 1749
31.8.2024 1459
07.9.2024 1299
14.9.2024 1199
21.9.2024 899