Vila Allegro Maisonette Lux  Ormos Panagias

март 24, 2024
Allegro Maisonette Lux 
Ormos Panagias Halkidiki-Sithonia Grcija
Локација и краток опис: вилата e лоцирана во живописното Ормос Панагиас на вториот крак на Халкидики, Ситонија на 400м оддалеченост од една од најубавите плажи на Ситонија, плажата Трани Амудиа. Располага со 3 лускузно опремни мезонети со капацитет за максимум 8 лица со приватен базен. Секој од мезонетите е постаен на 2 нивоа. На првото ниво има тоалет, комплетно опремена кујна со прибор, голем фрижидер, микро, рерна, решо за готвење, машина за перење, трпезариска маса, ТВ, клима и софа на извелекување и можност за уште еден дополнителен кревет. На второто ниво на приземје се распоредни 2 спални соби, првата со брачен кревет, втората со 2 единечни кревет, тоалет и излез кон голема тераса со двор, со приватен базен и летниовец со скара и простор за седење. Гостите имаат на располагање приватен паркинг и бесплатен Wi-Fi интернет. Локацијата на оваа луксузна вила е една од најатрактивните на вториот крак Ситонија и од таа причина е погоден избор за сите кои сакаат да ги истражуваат најпопуларните плажи во овој дел на Халкидики.
Блиски содржини: на пешачка дистанца од вилата има помали продавници, таверни, кафе барови, рибара, пекара, водени спортови и останати туристички содржини.
Сместување: вилата располага со 3 мезонети со капацитет за максимум 8 лица (6 возрасни + 2 деца).
Плажи во околина:
– Трани Амудиа плажа 400м
– Латура плажа 1,5км (3мин со кола)
– Лагониси 1,8км (3мин со кола)
– Талго плажа 2,5 км (4мин со кола)
Локација/ Кординати: 40.2339652,23.7281724

25% попуст за резервации до 29.02

Термини Редовна цена Капацитет
19.05.24-26.05.2024 579е 1/6+1
26.05.24-02.06.2024 659е 1/6+1
02.06.24-09.06.2024 759 e 1/6+1
09.06.24-16.06.2024 829е 1/6+1
16.06.24-23.06.2024 999е 1/6+1
23.06.24-30.06.2024 1099 e 1/6+1
30.06.24-07.07.2024 1139 e 1/6+1
07.07.24-14.07.2024 1299 е 1/6+1
14.07.24-21.07.2024 1399 е 1/6+1
21.07.24-28.07.2024 1499 е 1/6+1
28.07.24-04.08.2024 1499 е 1/6+1
04.08.24-11.08.2024 1499 е 1/6+1
11.08.24-18.08.2024 1499 е 1/6+1
18.08.24-25.08.2024 1399 е 1/6+1
25.08.24-01.09.2024 1139 e 1/6+1
01.09.24-08.09.2024 899 e 1/6+1
08.09.24-15.09.2024 799 e 1/6+1
15.09.24-22.09.2024 699 e 1/6+1
22.09.24-29.09.2024 599 e 1/6+1
ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:
* Наем на мезонет за 7 ноќевања
ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:
* Автобуски превоз 45€ – 2.790ден за возрасен, 35€ – 2.170ден за дете 2 – 12год
* Туристичка такса 0,5€ од соба од ноќ доплата на лице место на рецепција