Vila Sofia – Hanioti

декември 18, 2023

Вила Софија – централно лоцирана, одалечена 80 метри од плажа. Располага со трoкреветни студиjа на прв и втор кат. Секое студио е опремено со кујна, бања, балкон, ТВ,  WiFi – од 01 Јуни и клима. Паркинг пред вилата.

Студио бр.2, бр.3 и бр.4 – брачен и единечен кревет на 1 кат.

Студио бр.8 и бр.9 – брачен и единечен кревет на 2 кат.

Попуст 15 % за 50 % уплата заклучно со 31.12.2023

ЦЕНИТЕ во табелата се однесуваат за наем на студио за 7 ноќевања

ТЕРМИН НАЕМ

1/3 студио

19.05 7 ноќи

220€

26.05 7 ноќи

240€

02.06 7 ноќи

290€

09.06 7 ноќи

390€

16.06 7 ноќи

430

23.06 7 ноќи

490

30.06 7 ноќи

510

07.07 7 ноќи

530

14.07 7 ноќи

570

21.07 7 ноќи

570

28.07 7 ноќи

570

04.08 ноќи

570

11.08 7 ноќи

570

18.08 7 ноќи

570

25.08 7 ноќи

520

01.09 7 ноќи

400

08.09 7 ноќи

360

15.09 7 ноќи

330€

22.09 7 ноќи

290

 

НАПОМЕНИ:

ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања.

Доплата за туристичка такса 0,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во објектот.

Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд). 

За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.

Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.

Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.

Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над  дозволениот број, може, на  дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.

Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот.

1