Vila Dekavil Gerakini

јануари 17, 2024

Quadruple


Максимум капацитет: 5 лица
Максимум возрасни: 4 лица
Максимум деца: 3 лица

ОД: 179 €

Double SSV


Максимум капацитет: 2 лица
Максимум возрасни: 2 лица
Максимум деца: 1 лица

ОД: 99 €

Dbl+ext.bed


Максимум капацитет: 4 лица
Максимум возрасни: 3 лица
Максимум деца: 2 лица

ОД: 149 €

Double GV


Максимум капацитет: 2 лица
Максимум возрасни: 2 лица
Максимум деца: 1 лица

ОД: 89 €

Во цената не е вклучена туристичка такса од 1,5еур на ден, се плаќа во објектот на рецепција

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ситонија – Геракини (секоја Сабота)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Геракини чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)

 • -Скопје (Дрводекор) – 55еур по лице
 • -Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес –70еур по лице
 • -Велес (БП Макпетрол-кружен тек) – 55еур по лице
 • -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –55еур по лице
 • -Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 55еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ситонија:

 • Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 50еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –60еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –60еур по лице
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 60еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 60еур по лице
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Координати 40.27074260478382, 23.44301272883603

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • *Loyalty card – попуст 7% и не се комбинира со попустот за рана резервација и промо цените
 • *За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин(овој попуст не е важечки за промо термините)
  * попустите не може да се комбинираат,
 • *Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети)
 • *Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
 • *Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
 • J