Stratos 3* Afitos

јануари 16, 2024

HOTEL STRATOS***,Afitos

Положба: се наоѓа во Афитос
Сместување: хотелот располага со 50 соби, опремени со: тоалет, ТВ, клима, мини бар, сеф, фен
Услуга: ноќевање со појадок
Содржини: рецепција, ресторан, бар, паркинг
Плажа: 800 м од песочна плажа.
Спорт и забава: надворешен базен,детско игралиште, изнајмување на велосипеди

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 15.01.2024 

STRATOS 3* AFITOS www.stratoshotel.gr
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
0/1 27.04-31.05 01.06-30.06
11.09-18.09
01.07-11.07
01.09-10.09
12.07-31.08 19.09-06.10
Double Standard up to 2 pax 26 33 38 40 27
Double Standard up to 3 pax 26 33 38 40 27
Трето лице 19 19 19 19 19
1 дете од 0-4.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Double Executive up to 3 pax 35 45 52 52 36
Трето лице 19 19 19 19 19
1 дете од 0-4.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Junior Suite up to 3 pax 35 45 52 52 36
Трето лице 19 19 19 19 19
1 дете од 0-4.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Family Suite 2 Bbedrooms up to 4 pax 45 55 61 67 45
Трето лице 19 19 19 19 19
Четврто лице 19 19 19 19 19
1 дете од 0-4.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-4.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Минимум престој 3 3 3 5 3
Stayover tax 1.5 EUR за соба на ден , се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
УПЛАТА 30% ВЕДНАШ И 70% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
– 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
– 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
– 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
– 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи. За пократок престој можна е доплата (информации во агенција)
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).
Легенда:
DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море, tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.

Медија

  • Локација: