Skiathos Palace 4*

декември 23, 2023

Хотелот Skiathos Palace се издига на рид над заливот Кукунарија и истоимената плажа, една од најубавите во областа Споради. Други песочни плажи се достапни во близина на хотелот, почнувајќи од шармантната Марата, преку Ампелаки до Агиа Елени, малку оддалечена плажа за авантуристи. Опкружен е со борова шума и медитерански цвеќиња, па на гостите им нуди чувство на мир и релаксација. Тревниците, градината, како и скалите кои водат до плажата низ боровата шума ја доближуваат природата до секој гостин. Мирисот на борови е неизбежен на секој чекор.
Фантастичниот поглед на закотвените едрилици во вечерните часови, од терасата до базенот, го прави овој хотел неодолив. Широк избор на висококвалитетна храна се заснова на здрава медитеранска исхрана.

Поради својата локација и капацитети, палатата Скијатос се препорачува и за парови и за семејства со деца. Луксузните типови на соби достапни во овој хотел ќе ги задоволат потребите и на најпребирливите патници. Одредени типови на соби, со понизок ценовен опсег, одговараат на малку послаба категоризација од останатите содржини на хотелот.

-250 м од песочната плажа Кукунариес
-150 м од песочната плажа Марата
-на рид, над главниот пат до кој каскада се спушта, опкружен со богата вегетација и фауна
-10 км од градот Скијатос
-12 км од аеродром

Можете да се спуштите до автопатот и плажата по скали низ природата или по бетонска падина.

Хотелска понуда:
рецепција, главен ресторан, таверна со панорамски поглед на Егејското море, базен, снек бар покрај базен, бар на плажа Марата, услуга во соба, продавница, wi-fi интернет, тенис, пинг-понг, игралиште за деца, анимација за деца , бејби ситинг , перална, бесплатен wi-fi интернет со ограничен проток во хотелот, wi-fi интернет со зголемен проток со доплата, превоз до плажите Марата и Кукунариес, паркинг со ограничен број места. Напомена: бесплатен хотелски минибус до плажата Марата и Кукунариес помеѓу 11:00 и 18:00 часот и до/од градот Скијатос според распоредот на хотелот.

Линк од хотел: SKIATHOS PALACE

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2023 15% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2024 10% ПОПУСТ

SKIATHOS PALACE 4* KOUKOUNARIES SKIATHOS
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
0/10 01.05-21.05
01.10-31.10
22.05-11.06
11.09-30.09
12.06-02.07
28.08-10.09
03.07-31.07 01.08-27.08
Standard Room up tu 4 pax 50 61 90 99 130
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-11.99 Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Standard Room Sea View up to 4 pax 57 72 103 112 150
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-11.99 Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Deluxe Room Sea View up to 4 pax 65 80 118 130 174
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-11.99 Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 50% 50% 50% 505 50%
Superior Room up to 4 pax with Koukounaries View 72 87 128 145 193
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-11.99 Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Executive Room up to 4 pax with Panoramic Sea View 82 100 148 167 223
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-11.99 Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Executive Plus Room Panoramic Sea View up tо 4 pax 94 115 170 193 256
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-11.99 Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Suite Panoramic Sea View up to
4 pax
187 229 338 386 512
Трето лице Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Четврто лице Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
1 дете од 2-11.99 Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Single Standard 87 110 167 185 247
Single Standard Sea View 103 131 193 211 288
Single Deluxe Sea View 118 149 224 247 335
Полупансион 26 26 26 26 26
Деца од 2-11.99 13 13 13 13 13
Мин. Престој 1 3 3 5 5
Stayover tax 3 EUR за соба на ден , се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
Maximum occupancy at Superior Deluxe Sea View and Executive/ Executive Plus Rooms : 3 adults + infant( till 1,99 yrs) or 2 adults+1chd till 11,99 yrs +1infant ( till 1,99 yrs)
Full prepayment is required 25 days before arrival.
Cancellation policy:
For cancellations made between 22 and 16 days prior to arrival, 1 night will be charged.
For cancellations made between 15 and 9 days prior to arrival, 50% will be charged.
For cancellations made between 8 and 0 days prior to arrival, 100% will be charged.
Non-Show or early departure, 100%
Executive room’s panoramic sea view amenities package:
– Bathrobes, slippers, continental breakfast in the room (upon request), flowers upon arrival, a bottle of mineral water daily
Suite Panoramic SV Up to 4 pax amenities package:
– Evening Turn down Service
– In room beach/pool towel service
– Free mini bar (non alcoholic beverages)
– Continental breakfast in the room (upon request)
– Bathrobes, slippers.
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 25 ДЕНА ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ