Rachoni Bay 3*

rachoni-bay-resort-hotel-skala-rachoni-thassos-zulu
февруари 15, 2024

Положба: 450м од центарот на Скала Ракони.
Сместување: 96 соби и 12 апартмани, сите опремени со балкон, бања, фен, гардеробер, клима и тв.
Содржини: 2 базена, бар поред базен, ресторан, паркинг, соби со балкон, интернет, плажа со лежалки, кафетерија и рецепција
Услуга: полупансион ( појадок и вечера )
Плажа: се наоѓа на 20м од плажа

Линк од хотел: RACHONI BAY HOTEL 3* SKALA RACHONI THASSOS

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 29.02.2024 8% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 06.05 ДО 10.10.2024 (ПОЛУПАНСИОН)
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 29.02.2024 12% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 06.05 ДО 10.10.2024 (СЕ ВКЛУЧЕНО)

RACHONI BAY HOTEL 3* SKALA RACHONI THASSOS
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА – ПОЛУПАНСИОН
0/10 27.04-04.05 05.05-05.05 06.05-31.05
20.09-10.10
01.06-16.06
13.09-19.09
17.06-10.07
26.08-12.09
11.07-25.08
Double Standard 31 53 31 44 53 64
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 0-3.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Double Superior 33 54 33 45 54 65
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 0-3.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
1 дете од 4-12.99 год. 40% 40% 40% 40% 40% 40%
Double Deluxe 34 55 34 46 55 67
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 0-3.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
1 дете од 4-12.99 год. 40% 40% 40% 40% 40% 40%
Standard Room up to 4 pax 44 75 44 61 75 92
1 дете од 0-12.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
1 дете од 0-12.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Family 2 rooms up to 4 pax 48 83 48 67 83 101
Трето лице Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
1 дете од 0-12.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
1 дете од 0-12.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Се Вклучено 17 17 17 17 17 17
Деца од 0-3.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Деца од 4-12.99 год. 9 9 9 9 9 9
Мин. престој 3 3 2 3 4 4
Stayover tax 3 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место
1.Cancellation policy:
15-7 days before arrival 30%
6-1 days before arrival 50%
Non-show 100%
2. AI service is available from 06/05. During Easter period (27/04-05/05 incl.) only HB is available.
On 05/05 an event will take place which will include live music and Easter lunch (replaces dinner).
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ