Poseidon Sea Resort 4*

ноември 16, 2023

Посејдон Хотел Sea Resort е идеално место за уживање во вашиот all inclusive одмор.
Хотелска понуда
Изграден во традиционален стил, почитувајќи ја природата и околината, среде синилото на морето и зеленилото на планината, Poseidon Sea Resort се состои од 11 згради со соби и апартмани и главната зграда со рецепција,ресторан и бар. Скриено практично во приватен залив, на 10 километри од Неос Мармарас, Посејдон Ресорт е оаза на мир и тишина, идеален за семеен одмор. Работејќи по принципот all inclusive, хотелот нуди секаков вид на забава, како за деца, така и за возрасни – од дневна детска анимација, мини клуб, игралиште, надворешен базен, лежалки и чадори, одбојка на плажа, тениско игралиште, мини фудбал, маса тенис, организирани активности на плажа и базен, бесплатен Wi-Fi и организирани грчки вечери и музика во живо… Импресивно крајбрежје, мал залив, благи ридови, планини од една страна и морското пространство од друга, во уникатен локација опкружен со борови дрвја, овој хотел се наоѓа на пространа зелена површина од 24 хектари. Маслинки, борови, палми, овошни дрвја и многу ендемски цвеќиња кријат 11 бунгалови со сместувачки единици и главната зграда со рецепција, главен ресторан и јавни површини.

Локација: на приватна плажа, во Неос Мармарас. Меѓународниот аеродром во Солун е оддалечен 120 километри.

Хотелска понуда: рецепција, ресторан, бар, базен, детско игралиште, тениско игралиште, фудбалско игралиште, паркинг, Wi-Fi интернет.

Соби: бања, фен, клима, ТВ, сеф, чајник

Оброци: All inclusive (појадок, ручек, вечера) – самопослужување, избор на повеќе јадења

 

Линк од хотел: POSEIDON SEA RESORT 4*

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2023 15% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2024 10% ПОПУСТ

Термини 14.05.24
31.05.24
01.06.24
14.06.24
15.06.24
05.07.24
06.07.24
24.08.24
25.08.24
02.09.24
03.09.24
21.09.24
22.09.24
30.09.24
01.10.24
10.10.24
JUNIOR SUITE GARDEN OR POOL VIEW
2 ADL 166 224 294 372 332 294 224 166
1 ADL 166 224 294 372 332 294 224 166
3 ADL 206 265 334 415 375 334 265 206
1 ADL + 1 CHD (2-12.99) 166 224 294 372 332 294 224 166
1 ADL + 2 CHD (2-12.99) 166 224 294 372 332 294 224 166
2 ADL + 1 CHD (2-12.99) 166 224 294 372 332 294 224 166
2 ADL + 2 CHD (2-12.99) 192 250 320 400 360 320 250 192
2 ADL + 3 CHD (2-12.99) 218 276 345 428 388 345 276 218
3 ADL + 1 CHD (2-12.99) 232 290 360 443 402 360 290 232
3 ADL + 2 CHD (2-12.99) 258 316 386 471 431 386 316 258
4 ADL 247 305 375 457 417 375 305 247
4 ADL + 1 CHD (2-12.99) 273 331 400 486 445 400 331 273
SUPERIOR ROOM
2 ADL 157 188 233 296 296 233 188 157
1 ADL 157 188 233 296 296 233 188 157
3 ADL 197 229 274 339 339 274 229 197
1 ADL + 1 CHD (2-12.99) 157 188 233 296 296 233 188 157
1 ADL + 2 CHD (2-12.99) 157 188 233 296 296 233 188 157
2 ADL + 1 CHD (2-12.99) 157 188 233 296 296 233 188 157
Минимум Престој 2 3 4 5 5 4 3 2
Stayover tax 3 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ