Portes Lithos Luxury Resort 5* Nea Potidea

ноември 16, 2023

Лоциран на дел од прекрасна песочна плажа со прекрасен поглед на Егејското Море од едната страна и планината Олимп од другата страна, Portes Lithos е новоизграден хотел во Неа Потидеа, 4 км од Неа Мудања, отворен во јули 2019 година. Во сопственост и управуван од истото познато семејство, овој нов комплекс се наоѓа на само 300 метри од сестринскиот хотел Портес Бич. Лоциран на најтесниот појас на Халкидики, покрај морето и ретко заштитено мочуриште, Portes Lithos се состои од 7 посебни градежни блокови кои опкружуваат централен базен. Со површина од 30-48 м2, има 130 соби и апартмани опремени со модерен мебел и пријатна атмосфера. Сончевото време и непосредната близина до меѓународниот аеродром во Солун ви овозможуваат брзо да скокнете во изобилство на активности, вклучувајќи спортови на вода, јога, тенис, нуркање, патувања во природа; разни велнес третмани; пловење на луксузен катамаран; културни тури до локалните села и многу, многу повеќе. Или едноставно опуштете се и изгубете се во мала оаза на мирот, уживајќи на 250 метри долга песочна плажа и грчкото сонце.

Хотелска понуда: рецепција, ресторан, a la carte ресторан, базен, детски базен, СПА центар (се доплаќа), сауна, парна бања, фитнес, Wi-Fi интернет, паркинг
Соби: бања, клима, мини бар, ТВ, сеф, Wi-Fi интернет
Оброци: Полупансион (самопослужување – избор на повеќе јадења); постои можност за доплата за услугата All inclusive.

Линк од хотел: PORTES LITHOS LUXURY RESORT 5* NEA POTIDEA

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2023 30% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 09.04 ДО 31.05.2024 И ОД 01.10 ДО 31.10.2024

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2023 20% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 01.06 ДО 30.09.2024

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2024 25% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 09.04 ДО 31.05.2024 И ОД 01.10 ДО 31.10.2024

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2024 20% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 01.06 ДО 30.09.2024

УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРИСТИГНУВАЊЕ

PORTES LITHOS LUXURY RESORT 5* NEA POTIDEA
2/4 09.04.24
16.05.24
17.05.24
12.06.24
13.06.24
07.07.24
08.07.24
26.08.24
27.08.24
19.09.24
20.09.24
04.10.24
05.10.24
31.10.24
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА- ПОЛУПАНСИОН
DELUXE SUITE SHARING POOL
2 ADL 231 322 421 494 421 322 231
1 ADL 231 322 421 494 421 322 231
3 ADL 312 434 569 666 569 434 312
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 231 322 421 494 421 322 231
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 231 322 421 494 421 322 231
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 231 322 421 494 421 322 231
2 ADL + 2 CHD (2-11.99) 289 402 526 617 526 402 289
3 ADL + 1 CHD (2-11.99) 312 434 569 666 569 434 312
LOFT SUITE SEA FRONT
2 ADL 217 303 399 476 399 303 217
1 ADL 217 303 399 476 399 303 217
3 ADL 293 410 538 642 538 410 293
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 217 303 399 476 399 303 217
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 217 303 399 476 399 303 217
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 217 303 399 476 399 303 217
2 ADL + 2 CHD (2-11.99) 272 379 498 594 498 379 272
3 ADL + 1 CHD (2-11.99) 293 410 538 642 538 410 293
LOFT SUITE SIDE SEA VIEW
2 ADL 199 276 362 435 362 276 199
1 ADL 199 276 362 435 362 276 199
3 ADL 269 373 489 587 489 373 269
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 199 276 362 435 362 276 199
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 199 276 362 435 362 276 199
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 199 276 362 435 362 276 199
2 ADL + 2 CHD (2-11.99) 249 345 453 543 453 345 249
3 ADL + 1 CHD (2-11.99) 269 373 489 587 489 373 269
STANDARD SINGLE ROOM
1 ADL 123 170 222 266 222 170 123
SUPERIOR ROOM SEA FRONT
2 ADL 172 242 315 381 315 242 172
1 ADL 172 242 315 381 315 242 172
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 172 242 315 381 315 242 172
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 172 242 315 381 315 242 172
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 172 242 315 381 315 242 172
SUPERIOR ROOM SHARING POOL
2 ADL 186 263 344 410 344 263 186
1 ADL 186 263 344 410 344 263 186
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 186 263 344 410 344 263 186
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 186 263 344 410 344 263 186
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 186 263 344 410 344 263 186
SUPERIOR ROOM SIDE SEA VIEW
2 ADL 159 220 285 344 285 220 159
1 ADL 159 220 285 344 285 220 159
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 159 220 285 344 285 220 159
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 159 220 285 344 285 220 159
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 159 220 285 344 285 220 159
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА- УЛТРА СЕ ВКЛУЧЕНО
DELUXE SUITE SHARING POOL
2 ADL 322 423 523 596 523 423 322
1 ADL 322 423 523 596 523 423 322
3 ADL 448 587 722 819 722 587 448
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 322 423 523 596 523 423 322
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 344 449 549 621 549 449 344
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 344 449 549 621 549 449 344
2 ADL + 2 CHD (2-11.99) 425 555 679 770 679 555 425
3 ADL + 1 CHD (2-11.99) 470 612 747 845 747 612 470
LOFT SUITE SEA FRONT
2 ADL 308 405 500 577 500 405 308
1 ADL 308 405 500 577 500 405 308
3 ADL 429 563 691 795 691 563 429
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 308 405 500 577 500 405 308
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 331 431 526 603 526 431 331
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 331 431 526 603 526 431 331
2 ADL + 2 CHD (2-11.99) 408 532 651 747 651 532 408
3 ADL + 1 CHD (2-11.99) 452 588 716 820 716 588 452
LOFT SUITE SIDE SEA VIEW
2 ADL 290 378 464 537 464 378 290
1 ADL 290 378 464 537 464 378 290
3 ADL 405 526 642 740 642 526 405
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 290 378 464 537 464 378 290
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 313 404 490 562 490 404 313
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 313 404 490 562 490 404 313
2 ADL + 2 CHD (2-11.99) 385 498 606 696 606 498 385
3 ADL + 1 CHD (2-11.99) 428 551 667 765 667 551 428
STANDARD SINGLE ROOM
1 ADL 169 221 273 317 273 221 169
SUPERIOR ROOM SEA FRONT
2 ADL 263 344 417 482 417 344 263
1 ADL 263 344 417 482 417 344 263
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 263 344 417 482 417 344 263
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 285 370 442 508 442 370 285
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 285 370 442 508 442 370 285
SUPERIOR ROOM SHARING POOL
2 ADL 276 365 446 512 446 365 276
1 ADL 276 365 446 512 446 365 276
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 276 365 446 512 446 365 276
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 299 390 472 537 472 390 299
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 299 390 472 537 472 390 299
SUPERIOR ROOM SIDE SEA VIEW
2 ADL 249 322 387 446 387 322 249
1 ADL 249 322 387 446 387 322 249
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 249 322 387 446 387 322 249
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 272 347 413 472 413 347 272
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 272 347 413 472 413 347 272
Минимум престој 4 5 5 5 5 5 4
Stayover tax 4 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД

sam