Olympios Zeus 3* Litochoro

ноември 17, 2023

Olympios Zeus 3* – Litochoro Leto 2024

Локација: 10 km од градот Литохоро, 20 km од градот Катерини на 110 km од Солун.

Содржина: рецепција, главен ресторан, a la carte ресторан, главен бар, бар на плажа, WI-FI во општите области на хотелот, паркинг, услуга во соба (се доплаќа), лекар (се доплаќа), хемиско чистење (се доплаќа ).
Базен. Песочна плажа, чадори и лежалки бесплатно (со депозит), можност за изнајмување крпи за плажа без доплата,
4 конференциски сали (од 150 до 400 седишта), конференциска сала (100 седишта), деловен центар, сала за банкет (500 седишта). Комплетно технички опремен.
*Хотелот располага со капацитети за лица со посебни потреби.
*Хотелот не прифаќа домашни миленици.

Услуга: Услуга во хотелот на база на полупансион – HB+

Линк од хотел: OLYMPIOS ZEUS 3* PLAKA LITOCHORO

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.01.2024 15% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.03.2024 10% ПОПУСТ

 

OLYMPIOS ZEUS 3* PLAKA LITOCHORO
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН НА ВО ЕВРА –СЕ ВКЛУЧЕНО
0/10 03.05-23.05
29.09-12.10
24.05-13.06
15.09-28.09
14.06-11.07
25.08-14.09
12.07-24.08
Single Standard 67 75 89 102
Standard Room 42 46 56 64
Трето лице 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис 50% 50%
Superior Room 55 64 76 87
Трето лице 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
Standard Family Room Open Plan with Bunk Bed 45 52 60 68
Трето лице 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис 50% 50%
2 дете од 2-11.99 г. 50% 50% 50% 50%
Double Superior 55 64 75 86
Трето лице 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
Минимум престој 1 1 1 1
Stayover tax 1.5 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
Cancelled 2-13 days before check-in 50% of total amount
Cancelled 1-1 days before check-in 100% of total amount
Non show 100% of total amount
Early departure 100% of total amount

УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

  • Локација: